NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościInnowacje

Robot da Vinci® w Szpitalu Mazovia

Da Vinci® to najbardziej zaawansowany system robotyczny wykorzystywany do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych m.in. w obszarze urologii, ginekologii i chirurgii ogólnej. NZOZ Szpital Mazovia działający na warszawskim Ursynowie będzie pierwszym w Polsce prywatnym szpitalem posiadającym autoryzowanego, profesjonalnie serwisowanego robota chirurgicznego wyprodukowanego przez globalnego lidera – Intuitive Surgical.

Wyjątkowa precyzja oraz mała inwazyjność zabiegów przekłada się na wysoką efektywność operacji i znacznie ograniczenie ryzyka powikłań pooperacyjnych. Dlatego system da Vinci® jest szczególnie przydatny m.in. przy prostatektomii radykalnej wykonywanej z powodu raka prostaty. Do tej pory rokrocznie setki polskich pacjentów cierpiących na raka prostaty decydowało się na przeprowadzenie operacji z wykorzystaniem robotów da Vinci® w placówkach zagranicznych, głównie w Niemczech, Francji i Izraelu. Autoryzowane wprowadzenie systemów da Vinci® na nasz rynek otwiera przed polskimi pacjentami szansę na skorzystanie z tej innowacyjnej technologii w kraju – komentuje Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA.

– Szpital Mazovia specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zabiegowym chorób z zakresu urologii. System da Vinci® umożliwia prawdziwy skok jakościowy w terapii raka prostaty, ograniczając do minimum ryzyko powikłań pooperacyjnych oraz skracając okres hospitalizacji do zaledwie kilku dni, umożliwiając pacjentom szybki powrót do zdrowia. Umowa z Synektik gwarantuje nam nie tylko dostęp do najwyższej jakości technologii. Co równie ważne – daje nam także profesjonalny serwis całego systemu i dostęp do szkoleń jego operatorów na najwyższym poziomie, tak kluczowych dla efektywnego wykorzystania da Vinci®. Jesteśmy dumni, że staliśmy się pierwszą prywatną placówką w Polsce korzystającą z autoryzowanego systemu robotycznego da Vinci® – mówi dr hab. med. Igal Mor, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Szpitala Mazovia.

Cezary Kozanecki ocenia, że jeszcze w tym roku kolejne roboty Intuitive Surgical mogą trafić do polskich szpitali. – Jesteśmy w dialogu z kilkoma publicznymi i prywatnymi placówkami, zainteresowanymi dostępem do tej innowacyjnej technologii. Z perspektywy zarówno Intuitive Surgical jak i Synektik kluczowym jest, by zakupowi tych urządzeń towarzyszył precyzyjny plan ich dalszego użytkowania. Dla właściwego wykorzystania tak zaawansowanej technologii jak ta oferowana w ramach systemów da Vinci® bardzo istotne jest odpowiednio częste przeprowadzanie zabiegów przez chirurgów – operatorów systemów. Operowanie przy wykorzystaniu systemów da Vinci® można porównać do pilotażu samolotów. Tylko regularnie wykonywane operacje przez przeszkolony i doświadczony personel, zapewnienie oryginalnych instrumentów oraz akcesoriów, a także autoryzowany serwis urządzeń gwarantują wysoką skuteczność zabiegów i bezpieczeństwo pacjentów. Cieszymy się, że zarówno szpitale, jak i kluczowi decydenci polskiej służby zdrowia są zdeterminowani, by przy wykorzystaniu technologii da Vinci® dokonać w Polsce rewolucji jakościowej w terapii szeregu schorzeń, z rakiem prostaty na czele – dodaje Kozanecki.

Powiązane artykuły
LEKARZAktualnościInnowacje

OR51E2: tajemnice zapachu

Amerykańscy naukowcy zmapowali precyzyjną trójwymiarową strukturę ludzkiego receptora węchowego, robiąc krok naprzód w zrozumieniu najbardziej zagadkowego ze zmysłów. Badanie, którego wyniki opublikowano…
PACJENTAktualności

Funkcjonowanie osób niesłyszących i niedosłyszących, użytkowników implantów słuchowych - 1. Konferencja "Nauka dla społeczeństwa"

Zapraszamy na pierwszą w tym roku konferencję z cyklu „Nauka dla społeczeństwa”. Link do transmisji z konferencji:https://www.youtube.com/live/xA1vt76sfc0?feature=sharePlaylista ze wszystkimi konferencjami:https://youtube.com/playlist?list=PL4cRiELOM5pNAkCrvK3InH13ycr8qr6Ac Podczas konferencji eksperci z różnych…
AktualnościLEKARZWszechstronny lekarz

Prof. H. Skarżyński: ciągle szukam nowych wyzwań, by sprawdzić się w kolejnej roli

„Miniony rok był dla mnie zarówno bardzo pracowity, jak i obfitujący w przeróżne wydarzenia, w których działalności: naukowa, kliniczna, organizacyjna, edukacyjna i…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter