NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościWszechstronny lekarz

Ruszył plebiscyt „Oddech dla życia”

Rozpoczęło się głosowanie w 2. edycji plebiscytu „Oddech dla Życia” 2018, którego celem jest docenienie pracy rozumiejących znaczenie edukacji w tym obszarze i szczególną rolę opieki nad pacjentami cierpiącymi na tę chorobę zagłosujcie w Głosy na lekarzy nominowanych w Plebiscycie można oddawać do 20 kwietnia na stronie www.oddechdlazycia.pl.

Podczas tegorocznej edycji Plebiscytu „Oddech dla Życia” 2018, ponownie nagrodzona zostanie praca lekarzy różnych specjalizacji, którzy poszerzają świadomość społeczeństwa na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), a także wyróżniają się w swojej codziennej praktyce klinicznej i pracy dydaktycznej, dając swój wkład w postępy terapii i poszerzając wiedzę na temat tej choroby.

Cieszymy się, że już po raz kolejny mamy możliwość nagrodzenia i wyróżnienia nominowanych w Plebiscycie lekarzy za ich postawę, efekty ciężkiej pracy a także zaangażowanie w zapewnianie troskliwej i życzliwej opieki pacjentom chorującym na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). Polskie Towarzystwo Chorób Płuc od lat aktywnie działa na rzecz rozwoju polskiej pulmonologii, podejmując szereg działań zarówno na polu naukowym jak i edukacyjnym. Dzięki silnemu wsparciu środowiska lekarskiego mamy nie tylko wspaniałe osiągnięcia w tym zakresie, ale także dostrzegamy znaczącą poprawę jakości opieki nad pacjentami chorującymi na POChP. Tegoroczna edycja Plebiscytu będzie wyjątkowa dla nas ze względu na jubileuszową atmosferę i 35-lecie Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, podczas którego ogłosimy zwycięzców. Serdecznie zapraszam do głosowania – powiedział prof. dr hab. med. Władysław Pierzchała, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

Do nagrody nominowani są kandydaci – lekarze, opiekujący się pacjentami chorymi na POChP, zgłaszani przez Zarząd Główny i Zarządy Regionalne Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, w trzech kategoriach:

  1. Opieka nad pacjentami z POChP, uwzględniająca szczególne zaangażowanie
    w dążeniu do podnoszenia jakości życia chorych;
  2. Działalność dydaktyczna na rzecz środowiska medycznego i edukacji społecznej w obszarze POChP;
  3. Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP.

Wśród nominowanych w tegorocznej edycji „Oddech dla Życia” znajdują się zarówno uznane autorytety w dziedzinie pulmonologii, jak i lekarze młodszego pokolenia. Są to prof. Ewa Jassem, dr Iwona Damps-Kostańska, dr Katarzyna Górska, dr Magdalena Pawelec-Winiarz, dr Monika Franczuk, dr Piotr Dąbrowiecki, dr Przemysław Bieleń, dr Szymon Skoczyński.

Od 9 kwietnia 2018 r. na stronie www.oddechdlazycia.pl dostępne są biogramy poszczególnych nominowanych wraz z opisem ich dokonań.

W głosowaniu mogą wziąć udział wyłącznie lekarze wykonujący zawód na terenie Polski. W każdej z wymienionych kategorii można poprzeć jednego kandydata dziennie. Głosowanie potrwa do 20 kwietnia 2018 r., a ogłoszenie wyników nastąpi w dniach 12-15 maja, podczas uroczystej gali w ramach XXXV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc w Jachrance.

Organizatorem Plebiscytu „Oddech dla Życia” 2018 jest Polskie Towarzystwo Chorób Płuc, a jego mecenasem firma Boehringer Ingelheim.

Powiązane artykuły
Wszechstronny lekarz

Nowy profil pacjenta z atypowym zawałem serca

„Pacjent z bólami stawowymi i bólem głowy może funkcjonować bez ogromnego osłabienia, poruszać się normalnie. Jeśli już zacznie szukać pomocy, nie pobiegnie…
Aktualności

"Serce kobiety"- zgłoś się na badania

Kobiety chorują na serce średnio 10 lat później niż mężczyźni. Do czasu pojawienia się menopauzy są chronione przez hormony – estrogeny. Potem…
Aktualności

Polska opieka kardiologiczna lepsza, ale do nowoczesnych standardów wciąż daleko

Tam, gdzie lekarze widzą zaletę, pacjenci dostrzegają wyzwanie. W pozytywnych ocenach pacjentów lekarze dopatrują się… niebezpieczeństw – wyniki anonimowego badania sondażowego przeprowadzonego…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter