NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Ruszyła 5. edycja programu „RECEPTA na sukces.

5. edycja programu dla studentów w nowej odsłonieZostań liderem farmacji”. W tym roku studenci farmacji mogą wziąć udział w konkursie grantowym, który umożliwi realizację ich pomysłów na poprawę kondycji zdrowotnej społeczeństwa. Czym jeszcze będzie się wyróżniała tegoroczna odsłona projektu?

Program „RECEPTA na sukces”, zainicjowany 5 lat temu przez firmę Gedeon Richter, regularnie wspiera przyszłych farmaceutów w ich rozwoju zawodowym. Jego pierwsze trzy odsłony skupiały się na motywowaniu studentów do odkrywania swojego potencjału. Zeszłoroczna, dedykowana studentom farmacji i kierunku lekarskiego, poruszała zagadnienia dotyczące efektywnej współpracy między obiema grupami zawodowymi. W tym roku zaś program służy mapowaniu i nagradzaniu postaw proaktywnych społecznie. W tym celu w ramach projektu ogłoszono konkurs na najlepsze propozycje kampanii edukacyjnej lub społecznej w zakresie poprawy funkcjonowania społeczeństwa w obszarze zdrowia. Jak dokładnie będzie przebiegała 5. edycja programu?

W terminie od 11 lutego do 15 marca 2019 roku studenci farmacji mogą zgłosić do konkursu pomysły kampanii, służących poprawie kondycji zdrowotnej społeczeństwa. Na stronie www.gedeonrichter.pl/konkurs-recepta należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, wybierając jedną z trzech kategorii: „Zdrowa ona”, „Zdrowy on” lub „Zdrowy maluch”, a następnie załadować prezentację z opisem kampanii. W kolejnym etapie jury – biorąc pod uwagę przede wszystkim oryginalność oraz potencjał realizacyjny projektów – wyłoni 30 najlepszych. Autorzy wyróżnionych prac wezmą udział w warsztatach z planowania i wdrażania kampanii społecznych oraz szkoleniu z umiejętności miękkich i porozumiewania się. Przygotowana zostanie także seria tutoriali dostępnych online, stanowiących kompendium wiedzy. Następnie studenci będą mogli wprowadzić zmiany w swoich projektach, uzupełniając je o wskazówki przekazane im podczas warsztatów. Ostateczne formy prezentacji zostaną ocenione przez Polaków podczas głosowania internetowego.

W ramach każdej kategorii konkursowej wyłonionych zostanie troje zwycięzców. Zdobywca głównej nagrody otrzyma grant w wysokości 17 000 zł, zaś dwoje autorów wyróżnionych prac – po 2 000 zł. Gedeon Richter, poprzez organizację projektu grantowego, chce umożliwić przyszłym farmaceutom wcielenie w życie ich pomysłów, które przyczynią się do poprawy funkcjonowania społeczności lokalnej. Jednocześnie udowadnia, że studenci dzięki swojemu zaangażowaniu i empatycznej postawie mogą mieć realny i korzystny wpływ na swoje otoczenie.

Elementem integrującym wszystkie działania realizowane w ramach projektu jest profil „RECEPTA na sukces” na Facebooku. Fanpage stanowi platformę do komunikacji ze studentami farmacji, biorącymi udział w programie „RECEPTA na sukces. Zostań liderem farmacji” a także przyszłymi lekarzami, zaangażowanymi w projekt „RECEPTA na sukces w medycynie”. Poza możliwością dzielenia się własnymi doświadczeniami i wzajemnego inspirowania, fani będą mieli dostęp do informacji o programach, porad oraz tutoriali przygotowanych przez ekspertów. Dodatkowo, na profilu udostępniane będą ciekawostki związane z branżą farmaceutyczną i medyczną.

Powiązane artykuły
PACJENTAktualności

Czy Polaków boli bardziej?

Aż 95 proc. Polaków deklaruje, że w 2023 roku odczuwało ból. To najwyższy odsetek z 18 badanych krajów, podobnej odpowiedzi udzielili jedynie…
AktualnościPACJENT

Czym się kierują maturzyści przy wyborze uczelni?

Wybór uczelni to dla maturzystów jedno z najważniejszych życiowych wyzwań. Jakie są kryteria tej decyzji – perspektywy zawodowe, lokalizacja, a może możliwość…
AktualnościInnowacje

2.KNDS: Mało kto wie, nad czym pracują polscy naukowcy

Jakie prace badawcze prowadzą polscy naukowcy? Tego można było dowiedzieć się podczas zakończonego niedawno 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”. O pracach i…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter