NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Sezon szczepień na grypę wciąż trwa

W tym roku do grona „grypoodpornych” dołączyła szeroka grupa honorowych krwiodawców oraz strażaków. Akcja już po raz trzeci stała się okazją do przeprowadzenia dobrowolnej zbiórki datków na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci. Tym razem, dzięki darczyńcom, udało się zebrać 1729 złotych. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz konińskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Celem akcji promującej profilaktykę przeciwko grypie jest zabezpieczenie przed chorobą, a także podniesienie świadomości o konieczności szczepień, które pozwalają uniknąć groźnych powikłań. W ciągu ostatnich lat na zaproszenie lekarzy Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia odpowiedzieli już seniorzy, osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży, przedstawiciele służb publicznych i mundurowych, samorządowcy, dziennikarze oraz grupy zawodowe, które mają na co dzień szeroki kontakt ze społeczeństwem i są najbardziej narażone na zakażenie.

– W tym roku naszą akcję skierowaliśmy do honorowych krwiodawców, którzy z oddaniem dzielą się najcenniejszym darem z innymi oraz do strażaków, wykonujących wyjątkowo odpowiedzialny zawód. Cieszymy się, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie i dali przykład innym. Bo szczepienia przeciwko grypie to jedyna i najskuteczniejsza ochrona przed zachorowaniem i powikłaniami – mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Co roku akcji towarzyszy dobrowolna zbiórka datków na rzecz podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie. W tym roku udało się zebrać ponad 1729 złotych.

– Mam nadzieję, że wsparcie to pozwoli najmłodszym na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia w beztroskiej atmosferze, pełnej radości i uśmiechu! – dodaje Bożena Janicka.

Choć nadszedł już czas na podsumowanie Akcji Grypa’2017, to jednak lekarze PPOZ nie zamierzają na tym poprzestać.

– Nadal zamierzamy szczepić kolejne grupy pacjentów. W najbliższym czasie zaproponujemy tę formę profilaktyki podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierakowie – informują lekarze PPOZ.

Pamiętajmy! Grypa to groźna choroba wirusowa, która może doprowadzić do ciężkich powikłań. Wirus może przyczynić się do ciężkiego uszkodzenia serca , płuc, czy nerek. Szczególnie niebezpieczny jest dla pacjentów z przewlekłymi chorobami, starszych, z obniżoną odpornością, w tym dzieci. Powikłania mogą nawet doprowadzić do zgonu. Profilaktyka i szczepienia przeciwko grypie są bardzo ważne. Warto być zdrowym i zachęcać do tego innych!

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter