NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Spotkanie wspierających transplantologię już po raz piętnasty

7 września w Warszawie odbędzie się 15. Bieg po Nowe Życie.Sztafetowy marsz nordic walking, w którym wezmą udział osoby po przeszczepieniu, wsparte przez osoby znane ze sceny muzycznej i kabaretowej, aktorów, dziennikarzy i sportowców oraz liczne grono partnerów i sympatyków odbędzie się na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godz. 12:00 na dziedzińcu historycznego pałacu, a symboliczna kilometrowa trasa, którą pokona każda osoba uczestnicząca w 15. Biegu po Nowe Życie, wiodła będzie uroczymi alejkami zespołu parkowo-pałacowego.

Cieszymy się, że będziemy mieli okazję zagościć z Biegiem po Nowe Życie w tak wyjątkowym miejscu. Zwłaszcza, że i z naszej strony ten jubileuszowy bieg będzie jedyny w swoim rodzaju – mówi Przemysław Saleta – współtwórca i ambasador Biegu po Nowe Życie. – Warszawa włącza się we wspieranie transplantologii i już po raz szósty jest gospodarzem pięknej imprezy, jaką jest Bieg po Nowe Życie. To ważne wydarzenie nie tylko dla osób będących po przeszczepie, które chcą żyć aktywnie, ale również dla tych, którzy dbają o dobro innych. Najważniejsze, aby zmagającym się z chorobą dać szansę na powrót do zdrowia i sprawności, dlatego wspólnie z ponad setką osób po przeszczepieniu, znamienitymi specjalistami z dziedziny medycyny i znanymi osobami ze świata telewizji, sportu, muzyki czy mediów będziemy maszerować w Wilanowie, by popularyzować ideę świadomego dawstwa organów– mówi Renata Kaznowska , wiceprezydent m.st. Warszawy.Marsz, który zachęca do świadomego dawstwa narządów, pokazuje przede wszystkim, że osoby po przeszczepieniu mogą żyć aktywnie.

To właśnie oni będą maszerować w trzyosobowych drużynach wraz ze znanymi osobami, które od lat mocno wspierają polską transplantologię. Wśród gwiazd, które zobaczymy na trasie 15. Biegu po Nowe Życie pojawią się m.in. Przemysław Saleta, Jolanta Fraszyńska, Ewa Kuklińska, Jacek Kopczyński, Kamila Kamińska, Szymon Piotr Warszawski, Marcin Korcz, Joanna Kuberska, Andrzej Młynarczyk, Rafał Cieszyński, Artur Siódmiak, Odeta Moro, Jarosław Boberek czy Magdalena Stużyńska-Brauer. 

Na wszystkich, którzy tego dnia pojawią się przy pałacu w Wilanowie czekać będzie wiele atrakcji towarzyszących biegowi.

Dla tych, którzy nie będą mogli być razem z nami, już po raz trzeci przygotowaliśmy bezpośrednią relację telewizyjną z Biegu po Nowe Życie, którą będzie można obejrzeć na portalu Onet.pl, na tych, którzy zdecydują się przyjść do nas czekać będą między innymi strefa badań lekarskich oraz krwiobus – podkreśla Arkadiusz Pilarz – dyrektor wydarzenia. I przede wszystkim cała grupa wspaniałych osób, z którymi będzie można porozmawiać, poznać ich historię i otrzymać świadectwo woli – dodaje.

Patronat honorowy nad 15. Biegiem po Nowe Życie objął Minister Zdrowia RP Łukasz Szumowski.

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Tu muzyka i medycyna mówią jednym językiem

10. Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” To pierwsze przedsięwzięcie na świecie, którego celem jest zaprezentowanie…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10. Festiwal „Ślimakowe Rytmy”: 10-12 lipca 2024

W dniach 10-12 lipca odbędzie się niecodzienny – ze względu na uczestników ze świata – jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży…
PACJENTAktualności

90% osób 56+ chce mieć aptekę dyżurującą w swojej okolicy

Środowisko pacjenckie coraz częściej zwraca uwagę na pogarszającą się dostępność aptek, którą szczególnie odczuwają osoby starsze oraz mieszkańcy mniejszych miejscowości. Według najnowszego…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *