NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Środowisko medyczne o działaniach WOŚP

Przez wiele lat środowiska medyczne wypowiadały się na temat oceny działalności Fundacji WOŚP i jej wkładu w rozwój polskiej medycyny dziecięcej. Poniżej znajdziecie opinie autorytetów medycznych, z którymi WOŚP miała możliwość współpracy na przestrzeni lat. 

 

•    Prof. Jerzy Szczapa
Prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego

Aktualnie nie ma wśród blisko 450 oddziałów noworodkowych ośrodka, który nie byłby doposażony przez Fundację.(…)

•    Prof. dr hab. Piotr Kaliciński
Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów IP- CZD,
Konsultant Krajowy ds. chirurgii dziecięcej

Panie Jurku, jako Konsultant Krajowy, wizytując ośrodki chirurgii dziecięcej, widzę na każdym kroku serduszka Fundacji na nowoczesnej aparaturze medycznej.

•    Prof. dr hab. n med. Ryszard Grenda
Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Przed kilku laty Orkiestra grała dla dzieci z chorobami nerek. Efektem tego wysiłku było całkowite przeobrażenie jakości diagnostyki i terapii wielu schorzeń nefrologicznych i urologicznych u dzieci w skali kraju.(…) Jako były ekspert Orkiestry i obecny Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej – wyrażam podziw dla Jej działalności i daję świadectwo Jej wielkiego, bezinteresownego dzieła.

•    Prof. dr hab. med. Danuta Perek
Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Aparat rezonansu magnetycznego podarowany przed laty (nadal działa!) Centrum Zdrowia Dziecka przez Wielką Orkiestrę stał filarem, na którym oparliśmy rozwój neuroonkologii dziecięcej w IP CZD, a potem w całej Polsce.(…)

•    Prof. dr hab. n med. Jarosław Czubak
Klinika Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Adama Grucy w Otwocku

Kieruję Kliniką, której część stanowi Oddział Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej i jest on beneficjentem Fundacji. Nie mógłbym wykonać połowy operacji ratujących zdrowie i życie dzieci, gdyby nie sprzęt otrzymany od Fundacji. (…)

•    Prof. dr hab. med. Bohdan Maruszewski
Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Instytutu-Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka
Prezes Klubu Kardiochirurgów Polskich, Prezydent Europejskiego Towarzystwa Kardiochirurgów Dziecięcych

Najwybitniejsi eksperci światowi nie mogą się nadziwić, że CZD – jeden z najnowocześniejszych ośrodków kardiochirurgii dziecięcej w Europie został prawie całkowicie wyposażony przez rock’n’rollową organizację pozarządową.(…)

•    Dr Małgorzata Sałasińska-Kubacka
Wojewódzkiego Szpital Zespolony w Toruniu
Pediatria Polska „stoi” na sprzęcie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Doświadczamy tego my lekarze ratując życie, doświadczają matki przebywające z chorym dziećmi w oddziałach noworodkowych, niemowlęcych, chirurgicznych i onkologicznych. (…)

źródło: WOŚP

Powiązane artykuły
PACJENTAktualnościLEKARZWszechstronny lekarz

Aparaty słuchowe mogą opóźniać wystąpienie i postęp demencji

To, czy ubytek słuchu jest związany z demencją incydentalną wśród osób używających i nieużywających aparatów słuchowych, sprawdzili duńscy naukowcy z Head &…
LEKARZAktualnościPACJENTSystem

Co dalej z Krajową Siecią Onkologiczną?

We wtorek 20 lutego sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała rządowy projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO). – Żeby spełnić oczekiwanie…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Powstała Koalicja Diagnostyczno-Kliniczna na rzecz nowotworów kobiecych

Czy bez odpowiedniej diagnostyki patomorfologicznej i molekularnej można dzisiaj skutecznie leczyć raka? Co wspólnego z profilaktyką nowotworów kobiecych mają badania molekularne? Czy…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter