NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościWszechstronny lekarz

Strona internetowa dla chorych na raka gruczołu krokowego

Naukowcy z The Michigan Urological Surgery Improvement Collaborative (MUSIC) utworzyli stronę internetową dla chorych na raka gruczołu krokowego, gdzie nie tylko mogą oni znaleźć fachowe informacje dotyczące tego nowotworu i jego leczenia.

Rak gruczołu krokowego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. W przypadku nowotworu ograniczonego do gruczołu krokowego istnieje kilka ścieżek postępowania: leczenie chirurgiczne, radykalna radioterapia lub aktywny nadzór (powtarzanie biopsji gruczołu krokowego 1 raz w roku, oznaczanie stężenia PSA oraz badanie per rectum). Wybór metody leczenia zależy od zaawansowania choroby, wieku chorego oraz jego obciążeń chorobami przewlekłymi i od indywidualnych preferencji.

Naukowcy z The Michigan Urological Surgery Improvement Collaborative (MUSIC) utworzyli stronę internetową dla chorych na raka gruczołu krokowego, gdzie nie tylko mogą oni znaleźć fachowe informacje dotyczące tego nowotworu i jego leczenia, ale również, dzięki specjalnej aplikacji, dowiedzieć się jakie leczenie wybrali podobni chorzy w tym samym stadium zaawansowania choroby, w podobnym wieku i z podobnymi czynnikami ryzyka. Autorzy strony podkreślają, że jej celem jest wsparcie chorych na raka gruczołu krokowego w podjęciu właściwej decyzji dotyczącej leczenia onkologicznego. Zauważają również, że decyzje podjęte przez chorych na raka gruczołu krokowego w większości pokrywały się z zaleceniami onkologów.

źródło: bit.ly

 

Powiązane artykuły
LEKARZWszechstronny lekarz

Narkotyki i alkohol są jeszcze bardziej niebezpieczne

Zmiany klimatyczne mogą przyczyniać się do nasilenia zaburzeń związanych z zażywaniem narkotyków i spożywaniem alkoholu. Według badań przeprowadzonych przez naukowców zajmujących się…
AktualnościPACJENT

Jak żyć, aby nie mieć depresji

W czasopiśmie „Nature Mental Health” właśnie ukazały się wyniki badań międzynarodowego zespołu naukowców, w tym z Uniwersytetu w Cambridge (Anglia) i Uniwersytetu…
LEKARZWszechstronny lekarz

Wzrasta liczba opornych bakterii Escherichia coli

Po prawie trzykrotnym spadku w latach 2015-2021 liczby przepisywanych recept na cyprofloksacynę, nie spadła liczba bakterii E. coli opornych na ten antybiotyk….
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter