NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Uniwersyteckie Centrum Stomatologii WUM otwarte

Na terenie kampusu Banacha, przy ul. Binieckiego 6 odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To największe w Polsce i najnowocześniejsze w polskich uczelniach medycznych centrum stomatologiczne.      
               

„Oficjalnie zaczynamy nową erę w stomatologii w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Uniwersyteckie Centrum Stomatologii działa, budynek tętni życiem, od początku października kształcimy tu studentów, leczymy pacjentów. I WUM nadal mocno, jak przez ponad dwa stulecia, będzie rozwijać stomatologię, bo w tym wspaniałym gmachu Wydział Lekarsko-Stomatologiczny ma znakomite warunki funkcjonowania”- podkreślił JMR prof. Mirosław Wielgoś.         

    
„To wielki dzień dla Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Dzisiaj spełnia się bowiem marzenie naszej społeczności o własnym, nowoczesnym, pięknym i funkcjonalnym gmachu, w którym w naprawdę godnych warunkach będziemy kształcić studentów, stażystów, rezydentów, rozwijać stomatologię i kompleksowo leczyć pacjentów” – zaznaczyła prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, dziekan Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego.        
               

„Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o. nie boi się wyzwań. Tworzymy nową jakość dla dobra naszych pacjentów i kształcenia kadr medycznych w obszarze stomatologii. Centrum przyjmuje pacjentów z całej Polski w ramach usług NFZ oraz usług ponadstandardowych – nierefundowanych. Zapraszamy!”- mówiła dr n. med. Ewa Trzepla – Prezes Centrum Medycznego WUM Sp. z o.o.    

Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o. nie boi się wyzwań. Tworzymy nową jakość dla dobra naszych pacjentów i kształcenia kadr medycznych w obszarze stomatologii. Centrum przyjmuje pacjentów z całej Polski w ramach usług NFZ oraz usług ponadstandardowych – nierefundowanych. Zapraszamy!”- mówiła dr n. med. Ewa Trzepla – Prezes Centrum Medycznego WUM Sp. z o.o.    

Uniwersyteckie Centrum Stomatologiisłuży kształceniu kadr medycznych, rozwijaniu badań naukowych oraz leczeniu pacjentów. To siedmiokondygnacyjny gmach, o powierzchni użytkowej blisko 8 tys. m².         
Centrum zapewnia wysoką jakość nauczania i stwarza zupełnie nowe warunki do prowadzenia badań naukowych na najwyższym poziomie. Studenci Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego kształcą się na kierunkach: lekarsko-dentystycznym, techniki dentystyczne, higiena stomatologiczna, jak również mają możliwość podjęcia kształcenia podyplomowego.
W UCS p
acjenci mają dostęp do innowacyjnych metod leczenia i sprzętu medycznego na światowym poziomie.         

W budynku znajduje się większość jednostek Wydziału: 9 katedr i zakładów, laboratorium i poradnia.

Nowe lokalizacje zyskały:    
– parter – Zakład Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej (kierownik – prof. Kazimierz Szopiński), Zakład Stomatologii Zintegrowanej (kierownik – dr hab. Izabela Strużycka), oraz poradnia stomatologiczna.  
– I piętro – Katedra i Zakład Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją (kierownik –  dr hab. Agnieszka Milczarek) oraz Zakład Chirurgii Stomatologicznej (kierownik – prof. Andrzej Wojtowicz).         
– II piętro – Zakład Stomatologii Dziecięcej (kierownik – prof. Dorota Olczak-Kowalczyk) oraz Zakład Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia (kierownik – prof. Renata Górska).    
– III piętro – Katedra Protetyki Stomatologicznej (kierownik – prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska) oraz Laboratorium Protetyki.          
– IV piętro – Zakład Ortodoncji (kierownik – dr hab. Małgorzata Zadurska) oraz nowo powołany
Zakład Higieny Stomatologicznej (kierownik – prof. Sylwia Słotwińska).

W gmachu znajdują się też liczne sale seminaryjne (18) i aula wykładowa na 110 miejsc.    

Wielospecjalistyczne, przyjazne kadrze dydaktycznej, studentom i pacjentom Centrum wyposażone jest w 164 unity stomatologiczne oraz nowoczesny sprzęt o łącznej wartości 10 mln zł. Do dyspozycji jest garaż podziemnyna 91 miejsc postojowych oraz zewnętrzne stanowiska parkingowe na 112 pojazdów.

Do końca września 2019 r. jednostki Wydziału Lekarsko Stomatologicznego mieściły się w kampusie Lindleya, przy ul. Miodowej (od lat 50-tych XX w.) i ul. Nowogrodzkiej (od 1974 r.).  WLS to społeczność akademicka licząca blisko 1000 osób, w tym 695 studentów, 52 doktorantów oraz 239 nauczycieli akademickich i pracowników. Do niedawna był najmłodszym Wydziałem Uczelni, choć nauczanie dentystyki rozpoczęło się dwa wielki temu, w 1818 r. w Królewskim Uniwersytecie Warszawskim, a 99 lat temu, w 1920 roku powstał Państwowy Instytut Dentystyczny.

Koszt całej inwestycji to 81 mln złotych brutto. Generalnym wykonawcą robót była firma Warbud SA, z którą 6 września 2017 r. WUM podpisał umowę na budowę UCS. 14 maja 2018 r. odbyło się wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę UCS. Projekt przygotowało Biuro Projektowe ARCHIBIS Kielcegłównym projektantem jest Kamil Biskup.

Powiązane artykuły
AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Po raz pierwszy wręczono statuetki i dyplomy „Perspektywy Nauki”

Podczas 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa, który odbywał się w dniach 9-10 czerwca na terenie Politechniki Warszawskiej oraz Światowego Centrum Słuchu Instytutu…
PACJENTAktualności

IMiD oraz Sarcoma nagrodzeni przez Sarcoma Advocacy in Action

Do konkursu zgłoszono 16 inicjatyw z całego świata. Wśród niech znaleźli się reprezentanci Polski. Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej IMiD wraz ze…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Czy dziedziczymy skutki traumy poprzednich pokoleń?

Odpowiedzi na to pytania szukali będą szukać uczestnicy II Konferencji Siła Więzi, która w dniach 28-29.06 odbędzie się w Warszawie pod hasłem…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *