NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Uniwersytet Medyczny w Łodzi – start rekrutacji!

Uniwersytet Medyczny w Łodzi rozpoczął tegoroczną rekrutację. Od 25 kwietnia kandydaci na studia w uczelni mogą zarejestrować się w serwisie rekrutacyjnym.

W tegorocznej ofercie UMED-u znalazło się 16 kierunków, w tym te najbardziej popularne, jak stomatologia, medycyna, farmacja czy analityka medyczna oraz jedyny w Polsce kierunek lekarski w ramach limitu Ministra Obrony Narodowej. UMED to jednak nie tylko medycyna, ale także kierunki okołomedyczne i związane z ochroną zdrowia, takie jak: fizjoterapia, kosmetologia, dietetyka, techniki dentystyczne, kosmetologia, zdrowie publiczne, biotechnologia medyczna, elektroradiologia, koordynowana opieka senioralna, ratownictwo medyczne. Na kandydatów czeka duży wybór kierunków i ponad 3 tys. miejsc.

Od ubiegłego roku Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi nabór na unikatowe w skali kraju studia – koordynowaną opiekę senioralną. Studia te przeznaczone są dla osób, które chcą zawodowo zajmować się organizacją opieki zdrowotnej dla osób starszych. Mają charakter interdyscyplinarny i łączą zagadnienia z obszaru nauk medycznych i społecznych.

Niezmienne duże zainteresowanie studiowaniem w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi można tłumaczyć m.in. przyjaznymi dla studentów zasadami rekrutacji. Zgodnie z obowiązującymi zasadami kandydaci na kierunek lekarski lub lekarsko-dentystyczny mogą wskazać dwa z czterech przedmiotów do wyboru spośród: chemii, fizyki, biologii i matematyki.

Z roku na rok wśród chętnych do studiowania w UMED-zie jest coraz więcej laureatów i finalistów olimpiad, których do wyboru tej uczelni przekonuje nie tylko wysoka jakość kształcenia, ale także specjalnie przygotowany pakiet korzyści – laureat olimpiady już na 1-szym roku otrzymuje stypendium, zniżkę w opłatach za akademik czy dodatkowy lektorat z języka hiszpańskiego.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zapewnia bardzo dobre warunki studiowania, a przyszli lekarze i dentyści kształcą się w nowoczesnych wnętrzach Centrum Dydaktycznego, wyposażonego w przestronne sale dydaktyczne, multimedialne laboratoria czy sale fantomowe. Na nowoprzyjętych studentów czeka również najnowocześniejsze i najlepiej wyposażone w kraju Centrum Symulacji Medycznych. To tutaj, w symulowanych warunkach klinicznych, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, przyszli lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni zdobywają praktyczne umiejętności i uczą się pracy zespołowej.

Uczelnia konsekwentnie wprowadza rozwiązania, które ułatwiają kandydatom proces rekrutacyjny – intuicyjny system rejestracji czy płatności on-line. W kontakcie z Działem Rekrutacji wspiera wszystkich zainteresowanych Wirtualny Asystent – interaktywne narzędzie, które odpowiada na pytania zarówno związane z procesem rekrutacji, jak i samymi studiami.

Rekrutacja na Uniwersytet Medyczny w Łodzi już wystartowała. Pierwsze progi punktowe na jednolitych studiach magisterskich uczelnia ogłosi już 11.07! Szczegółowe informacje oraz harmonogram rekrutacji znajdują się na stronie www.rekrutacja.umed.lodz.pl.

Powiązane artykuły
AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Po raz pierwszy wręczono statuetki i dyplomy „Perspektywy Nauki”

Podczas 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa, który odbywał się w dniach 9-10 czerwca na terenie Politechniki Warszawskiej oraz Światowego Centrum Słuchu Instytutu…
PACJENTAktualności

IMiD oraz Sarcoma nagrodzeni przez Sarcoma Advocacy in Action

Do konkursu zgłoszono 16 inicjatyw z całego świata. Wśród niech znaleźli się reprezentanci Polski. Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej IMiD wraz ze…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Czy dziedziczymy skutki traumy poprzednich pokoleń?

Odpowiedzi na to pytania szukali będą szukać uczestnicy II Konferencji Siła Więzi, która w dniach 28-29.06 odbędzie się w Warszawie pod hasłem…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter