NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Uniwersytet Medyczny w Łodzi – start rekrutacji!

Uniwersytet Medyczny w Łodzi rozpoczął tegoroczną rekrutację. Od 25 kwietnia kandydaci na studia w uczelni mogą zarejestrować się w serwisie rekrutacyjnym.

W tegorocznej ofercie UMED-u znalazło się 16 kierunków, w tym te najbardziej popularne, jak stomatologia, medycyna, farmacja czy analityka medyczna oraz jedyny w Polsce kierunek lekarski w ramach limitu Ministra Obrony Narodowej. UMED to jednak nie tylko medycyna, ale także kierunki okołomedyczne i związane z ochroną zdrowia, takie jak: fizjoterapia, kosmetologia, dietetyka, techniki dentystyczne, kosmetologia, zdrowie publiczne, biotechnologia medyczna, elektroradiologia, koordynowana opieka senioralna, ratownictwo medyczne. Na kandydatów czeka duży wybór kierunków i ponad 3 tys. miejsc.

Od ubiegłego roku Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi nabór na unikatowe w skali kraju studia – koordynowaną opiekę senioralną. Studia te przeznaczone są dla osób, które chcą zawodowo zajmować się organizacją opieki zdrowotnej dla osób starszych. Mają charakter interdyscyplinarny i łączą zagadnienia z obszaru nauk medycznych i społecznych.

Niezmienne duże zainteresowanie studiowaniem w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi można tłumaczyć m.in. przyjaznymi dla studentów zasadami rekrutacji. Zgodnie z obowiązującymi zasadami kandydaci na kierunek lekarski lub lekarsko-dentystyczny mogą wskazać dwa z czterech przedmiotów do wyboru spośród: chemii, fizyki, biologii i matematyki.

Z roku na rok wśród chętnych do studiowania w UMED-zie jest coraz więcej laureatów i finalistów olimpiad, których do wyboru tej uczelni przekonuje nie tylko wysoka jakość kształcenia, ale także specjalnie przygotowany pakiet korzyści – laureat olimpiady już na 1-szym roku otrzymuje stypendium, zniżkę w opłatach za akademik czy dodatkowy lektorat z języka hiszpańskiego.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zapewnia bardzo dobre warunki studiowania, a przyszli lekarze i dentyści kształcą się w nowoczesnych wnętrzach Centrum Dydaktycznego, wyposażonego w przestronne sale dydaktyczne, multimedialne laboratoria czy sale fantomowe. Na nowoprzyjętych studentów czeka również najnowocześniejsze i najlepiej wyposażone w kraju Centrum Symulacji Medycznych. To tutaj, w symulowanych warunkach klinicznych, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, przyszli lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni zdobywają praktyczne umiejętności i uczą się pracy zespołowej.

Uczelnia konsekwentnie wprowadza rozwiązania, które ułatwiają kandydatom proces rekrutacyjny – intuicyjny system rejestracji czy płatności on-line. W kontakcie z Działem Rekrutacji wspiera wszystkich zainteresowanych Wirtualny Asystent – interaktywne narzędzie, które odpowiada na pytania zarówno związane z procesem rekrutacji, jak i samymi studiami.

Rekrutacja na Uniwersytet Medyczny w Łodzi już wystartowała. Pierwsze progi punktowe na jednolitych studiach magisterskich uczelnia ogłosi już 11.07! Szczegółowe informacje oraz harmonogram rekrutacji znajdują się na stronie www.rekrutacja.umed.lodz.pl.

Powiązane artykuły
Aktualności

O HIV na Pol’And’Rock Festival

Podczas festiwalu Pol’And’Rock, który w tym roku odbędzie się na lotnisku Czaplinek – Broczyno w województwie zachodniopomorskim, edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny – oddział…
Co? Gdzie? Kiedy?

Szansa dla dzieci z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu C

Naukowcy z Warszawy szukają nowych metod terapeutycznych dla dzieci z przewlekłym wirusowym zapalaniem wątroby typu C. W 2010 r. Światowa Organizacja Zdrowia…
Aktualności

Szpital zza kulis, czyli nieznane zawody szpitalne

Praca w szpitalu nie kończy się na zawodzie lekarza, położnej czy pielęgniarki. W placówkach medycznych zatrudnionych jest wiele „niewidzialnych” osób, bez których…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter