NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

Uwaga: wycofany antybiotyk

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu antybiotyku zawierającego erytromycynę.Lek stosowany jest m.in. w zakażeniach dolnych i górnych dróg oddechowych, ucha środkowego, skóry.

fot. archiwum

Chodzi o preparat Erythromycinum Intravenosum TZF zawierający substancję czynną erythromycinum w dawce 300 mg, serię oznaczoną numerem 1020216 z datą ważności luty 2019.
Decyzja GIF zapadła po tym, jak do nadzoru wpłynął protokół z badań przeprowadzonych w Narodowych Instytucie Leków. Zgodnie z zawartą w nim informacją seria preparatu nie spełniała wymagań specyfikacji jakościowej pod względem zawartości zanieczyszczeń.

źródło: GIF

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?

Terapia krótkoterminowa dla pacjentów psychiatrycznych z podwójną diagnozą

U coraz większej liczby pacjentów psychiatrycznych chorobie psychicznej, jak choroba afektywna dwubiegunowa, depresja czy schizofrenia, towarzyszy uzależnienie. Mówi się wówczas o tzw….
Co? Gdzie? Kiedy?

Myj ręce, to ważne

Światowy Dzień Higieny Rąk jest obchodzony 5 maja. W tym roku skupiono się przede wszystkim na piątym punkcie Wielomodalnej Strategii WHO –…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

XXXV World Congress of Audiology zakończony

Zakończył się zorganizowany przez International Society of Audiology (ISA) światowy kongres, którego prezydentem był prof. Henryk Skarżyński. Za nami cztery dni owocnych…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter