NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

Uwaga: wycofany antybiotyk

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu antybiotyku zawierającego erytromycynę.Lek stosowany jest m.in. w zakażeniach dolnych i górnych dróg oddechowych, ucha środkowego, skóry.

fot. archiwum

Chodzi o preparat Erythromycinum Intravenosum TZF zawierający substancję czynną erythromycinum w dawce 300 mg, serię oznaczoną numerem 1020216 z datą ważności luty 2019.
Decyzja GIF zapadła po tym, jak do nadzoru wpłynął protokół z badań przeprowadzonych w Narodowych Instytucie Leków. Zgodnie z zawartą w nim informacją seria preparatu nie spełniała wymagań specyfikacji jakościowej pod względem zawartości zanieczyszczeń.

źródło: GIF

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter