NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościInnowacje

WUM zaczyna współpracę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym

Centrum Symulacji Medycznych WUM to wspólna inicjatywa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Środki, które dzięki temu porozumieniu uzyskamy z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, pozwolą nam zapewnić finansowanie dla utworzenia niezależnego innowacyjnego ośrodka oferującego najnowocześniejsze rozwiązania służące szkoleniu przed- i podyplomowemu – powiedział prof. Mirosław Wielgoś rektor WUM.

Powstanie Centrum Symulacji Medycznych pozwoli na poprawę jakości praktycznej strony edukacji medycznej, zdobywanie doświadczenia w zakresie scenariuszy leczenia medycznego i opieki nad pacjentem.

Doświadczenia istniejących już ośrodków symulacji medycznych pokazują, że takie szkolenia zwiększają efektywność praktycznego kształcenia studentów kierunków medycznych oraz pewność przeprowadzanych procedur medycznych, a także poprawiają opiekę nad pacjentem praktykujących już lekarzy.

Wsparcie EIB w wysokości 100 mln PLN (ok. 24 mln EUR) pozwoli także na modernizację budynków Wydziału Farmaceutycznego i gmachu przy ul. Litewskiej.

Jestem przekonany, że wspólny wkład Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego zaowocuje powstaniem Centrum Symulacji Medycznych z prawdziwego zdarzenia, co przełoży się na leczenie pacjentów, bo to przecież my: lekarze i nasza Uczelnia jesteśmy i pracujemy dla nich – powiedział prof. Mirosław Wielgoś.

 „To przełomowa transakcja dla EBI w Polsce” – powiedział Vazil Hudák, Wiceprzewodniczący Europejskiego Banku Inwestycyjnego. „Po raz pierwszy – i dzięki Planowi inwestycyjnemu dla Europy – EBI wspiera sektor szkolnictwa wyższego w Polsce przez udzielenie kredytu uczelni bez pośrednictwa organów państwowych. Dalekosiężny plan rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ma na celu poprawę środowiska akademickiego poprzez udostępnienie obiektów takich jak najnowocześniejsze centrum symulacji medycznych. Umożliwi to lepsze szkolenie lekarzy i pielęgniarek, co z kolei poprawi w przyszłości stan opieki medycznej w Polsce. Z chęcią inwestujemy w ten innowacyjny projekt, który jest dowodem na naszą gotowość do wspierania Polski w jej wysiłkach na rzecz tworzenia społeczeństwa opartego na wiedzy”.

„Inwestycja Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego to dwudzieste przedsięwzięcie z Polski, które otrzymało wsparcie z Planu Junckera. Sześć kolejnych ma już pozytywną decyzję Banku i czeka na podpisanie umowy. To w sumie ponad 10 miliardów złotych finansowania z EBI na 26 inwestycji. Taki wynik daje nam piąte miejsce w Europie” – podkreślił Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Witold Słowik.

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Tu muzyka i medycyna mówią jednym językiem

10. Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” To pierwsze przedsięwzięcie na świecie, którego celem jest zaprezentowanie…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10. Festiwal „Ślimakowe Rytmy”: 10-12 lipca 2024

W dniach 10-12 lipca odbędzie się niecodzienny – ze względu na uczestników ze świata – jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży…
PACJENTAktualności

90% osób 56+ chce mieć aptekę dyżurującą w swojej okolicy

Środowisko pacjenckie coraz częściej zwraca uwagę na pogarszającą się dostępność aptek, którą szczególnie odczuwają osoby starsze oraz mieszkańcy mniejszych miejscowości. Według najnowszego…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter