NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

Wycofany lek na cholesterol

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu serii leku stosowanego w obniżaniu wysokich stężeń cholesterolu we krwi.

fot. archiwum

Chodzi o lek Sortis 20 (Atorvastatlnum), 20 mg, tabletki powlekane oraz Sortis 80 (Atorvastatlnum), 80 mg, tabletki powlekane. Podmiotem odpowiedzialnym jest firma Pfizer Europe MA EEIG.

Wycofane serie to:
– Sortis 20 – nr serii T16599, data ważności: 31.01.2020
– Sortis 80 – nr serii T51169, data ważności: 31.01.2020

W uzasadnieniu do decyzji czytamy, iż do GIF wypłynęła informacja w systemie Rapit Alert o prewencyjnym, dobrowolnym wycofaniu ww. serii leku, w związku z uzyskaniem wyniku poza specyfikacją w badaniach stabilności.

Lek stosowany jest przy nadmiarze cholesterolu (hipocholesterolemii) oraz tłuszczów (hiperlipidemii) we krwi, jeśli inne metody (zmiana diety, ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) nie przynoszą pożądanych rezultatów.

Źródło: GIF

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter