NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

Zdrowie priorytetem nowego rządu

W swoim expose premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, iż zdrowie publiczne stanie się wreszcie jednym z priorytetów polityki nowego rządu zadowoleniem. Są już pierwsze komentarze:

Krystyna Wechmann, prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych:

Pół roku temu w wydaniu specjalnym „Głosu Pacjenta Onkologicznego” postulowałam, aby zdrowie stało się priorytetem polityki państwa, nie spodziewając się, że może stać się to w najbliższej perspektywie. Dlatego zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, iż zdrowie publiczne stanie się wreszcie jednym z priorytetów polityki nowego rządu przyjęłam z ogromnym zadowoleniem.

Z nadzieją na poprawę sytuacji polskich pacjentów onkologicznych, wysłuchałam też informacji o planach stworzenia Narodowego Instytutu Raka. Także obietnica podniesienia do 6% nakładów z budżetu państwa na zdrowie – jak się spodziewam w najbliższym czasie – wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Polaków. To, że zdrowie – które dotąd było na marginesie naszego życia społecznego – ma się stać jedną z ważniejszych dziedzin działań nowej ekipy rządzącej, oznacza dla polskich pacjentów szansę na lepszą dostępność i jakość opieki zdrowotnej.

Życząc Panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wprowadzenia w życie wszystkich postulatów zawartych w expose, jednocześnie jako prezes Zarządu Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych wierzę, że realizacja zapowiedzianych zmian dotyczących zdrowia podniesie jakość i zapewni kompleksowość opieki onkologicznej w naszym kraju od profilaktyki przez leczenie do rehabilitacji.

Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy:

Premier Morawiecki wzywa do ograniczenia czasu pracy! Lekarze odpowiedzcie na wezwanie Premiera, wypowiadajcie klauzulę opt-out !

W swoim expose Premier Morawiecki powiedział: „My nie chcemy aby Polacy pracowali najdłużej. My chcemy żeby pracowali efektywnie za godną płacę. Chcemy żeby mieli więcej czasu dla swoich rodzin, dla swoich najbliższych”

Lekarze, rezydenci, wahający się czy wypowiadać klauzulę opt-out – do dzieła. Premier na Was liczy. Odpowiedźcie na Jego wezwanie!

 

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter