NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

Zmiana warty na Miodowej

Wczoraj (9 stycznia) w Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie nowo powołanego ministra z ustępującym ze stanowiska dr. Konstantym Radziwiłłem. W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy resortu zdrowia.

Przekazanie obowiązków odbyło się w dobrej atmosferze. Konstanty Radziwiłł podziękował wszystkich zebranych za współpracę. „Te dwa lata w moim życiu osobiście to były wspaniałe dwa lata. Zrobiliśmy bardzo dużo” – zaznaczył.

Odchodzący minister krótko podsumował swoje najważniejsze sukcesy. Wśród nich wymienił m.in.: stworzenie map potrzeb zdrowotnych, zatrzymanie komercjalizacji szpitali i wprowadzenie sieci szpitali. „Absolutnie crème de la crème to jest ustawa 6%. Te 6% to pieniądze, które zasilą służbę zdrowia i pozwolą dojść do tego, co widzimy w wielu innych krajach” – powiedział Konstanty Radziwiłł.

Minister Łukasz Szumowski podziękował swojemu poprzednikowi za ciężką pracę. „Nakłady na służbę zdrowia wzrosty dzięki panu ministrowi, dzięki waszej pracy” – mówił do zebranych. „Zdrowie jest jednym z priorytetów rządu, będzie jednym z priorytetów rządu” – zapowiedział nowy minister.

 

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Żyj zdrowo

W Polsce jest nowe miejsce apiterapii!

W niedzielę 21 czerwca 2026 roku w Kajetanach odbędzie się otwarcie Krainy Miodu APILAND – Centrum Natury, Zdrowia i Apiterapii. To miejsce,…
Co? Gdzie? Kiedy?

Kardiologia przyszłości – przyszłość kardiologii

Ponad 20 ekspertów, sześć sesji merytorycznych i jeden wniosek: technologia, o której jeszcze niedawno mówiliśmy jako o przyszłości, działa już dziś w…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

14-15 czerwca: Kongres Nauka dla Społeczeństwa

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczyna się już w piątek 12 czerwca 2026 r. sesją plakatową usytułowaną przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie oraz przed gmachem Starej Biblioteki UW….
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter