NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

Zostań stażystą Uniwersytetu ADAMED SmartUP

Masz 15-19 lat i pasjonujesz się naukami ścisłymi bądź przyrodniczymi? Pomimo młodego wieku marzysz już o zawrotnej karierze naukowej? Nie czekaj i sprawdź swoje umiejętności w ramach programu ADAMED SmartUP.

Od początku września możesz zarejestrować się do jego 6. edycji, a od kolejnego miesiąca wziąć udział w grze alternatywnej rzeczywistości, gdzie wcielisz się w rolę młodego stażysty. Na uczniów, którzy najlepiej poradzą sobie w kilkuetapowym procesie rekrutacji, czeka roczny program konsultacji edukacyjnych oraz stypendia finansowe.


Rejestracja do 6. edycji programu edukacyjnego ADAMED SmartUPruszyła 2 września. To dopiero początek procesu rekrutacyjnego, w ramach którego uczniowie będą mogli poznać podstawy zasad krytycznego myślenia w grze memory dostępnej na stronie: www.adamedsmartup.pl. Etap ten nie będzie jednak oceniany – punktowana rozgrywka rozpocznie się w październiku.

Od tej pory zarejestrowani użytkownicy wcielą się w role młodych stażystów Uniwersytetu ADAMED SmartUP, a ich zadaniem będzie rozwiązanie łamigłówek z zakresu: biologii, medycyny, chemii, informatyki i astrofizyki, rozdzielonych pomiędzy 10 teczek tematycznych. Stażyści będą weryfikować przydzielone im zadania oraz sprawdzać, gdzie tkwi ich błąd, do czego z pewnością przydadzą się wcześniej zdobyte umiejętności heurystyczne. Nie mogą jednak zapominać o pozostałych pracownikach uniwersytetu, o ich wiedzy i doświadczeniu, z którego będą mogli skorzystać.

Co roku gra rekrutacyjna programu ADAMED SmartUP jest wyzwaniem zarówno dla uczestników, jak i dla nas – organizatorów, którzy dbają o jej atrakcyjność i wysoki poziom merytoryczny. Każda edycja to zupełnie inna rozgrywka. Niezmienny natomiast pozostaje klucz, według którego sprawdzamy graczy. Poza wiedzą, wymagamy od nich kreatywnego podejścia do przedstawionych zagadnień oraz umiejętności łączenia ze sobą pozornie nieoczywistych faktów. W tym roku młodzi stażyści Uniwersytetu ADAMED SmartUP po raz pierwszy mają też okazję przećwiczenia, a następnie zastosowania w praktyce swoich zdolności myślenia krytycznego. Przed nimi naprawdę wciągająca zabawa oraz duża dawka wiedzy – mówi Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.


W trakcie pięciu edycji programu swoje umiejętności i wiedzę z zakresu nauk ścisłych oraz przyrodniczych postanowiło sprawdzić blisko 32 tys. uczniów pochodzących z różnych regionów Polski. 250 pomyślnie przeszło przez wszystkie etapy rekrutacji i otrzymało zaproszenie na innowacyjny obóz naukowy. Dla każdego uczestnika były to bardzo intensywne dwa tygodnie wakacji, podczas których pracowali z doświadczonymi naukowcami, zdobywali nowe zdolności oraz poznawali rówieśników o podobnych zainteresowaniach do swoich. Następnie starania 50 z nich zostały docenione i nagrodzone indywidualnym 10-miesięcznym programem konsultacji edukacyjnych, a 12 otrzymało też stypendia naukowe w wysokości 40 tys. złotych każde.

  • Jeżeli pragniesz dołączyć do grona swoich kolegów i koleżanek, wejdź na stronę: www.adamedsmartup.pl i zrób pierwszy krok w stronę kariery naukowej. W rekrutacji mogą wziąć udział uczniowie w wieku 15-19 lat, wystarczy, że dokonają rejestracji, a następnie rozwiążą zadania w ramach gry alternatywnej rzeczywistości. Na kolejnych etapach najlepsi gracze zostaną poproszeni o przesłanie aplikacji i będą uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych z członkami Rady Naukowej programu. Po tym etapie 50 osób otrzyma przepustkę do pasjonującego świata nauki, czyli zaproszenie na obóz ADAMED SmartUP. Rejestracja do 6. edycji programu otwarta będzie do 15 stycznia 2020 r.
Powiązane artykuły
KongresAktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Rozpoczął się COP28 - światowy szczyt klimatyczny w Dubaju

Według Copernicus Climate Change Service rok 2023 był najcieplejszym rokiem od 125 tysięcy lat. 30 listopada 2023 prezydencję COP oficjalnie przeszła w…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Ucho 2023: Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej

Od niedzieli 19 listopada w Kajetanach pod Warszawą trwa XLVI Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa UCHO2023 – Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej w codziennej praktyce. „Co…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Złoty Skalpel 2023: nagrodzono najlepszych!

Serce rośnie, kiedy widzi się, jak polscy innowatorzy zmieniają oblicze medycyny. Ich odkrycia i praca to ogromna szansa i nadzieja na skuteczniejsze…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *