NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Bezpłatne badania poziomu cukru

Skorzystaj z bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi w swojej miejscowości i odbierz materiały edukacyjne. Trwa ogólnopolski program profilaktyczny Narodowe Badanie Poziomu Cukru, organizowany przez Fundację NEUCA dla Zdrowia. W listopadzie badania odbędą się m.in. w takich miastach jak Gdańsk, Warszawa, Lublin, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Gostynin, Tychy, Łódź, Zgierz, Skierniewice, Gdynia, Gostynin, Czerwonak, Magdalenka, Skierniewice i Dzierżoniów.

Fundacja zaprasza zainteresowane osoby do darmowego przebadania się i oznaczenia poziomu glikemii w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce. Wszystkie informacje nt. kampanii edukacyjno-profilaktycznej wraz z harmonogramem i lokalizacjami są dostępne na https://narodowebadaniecukru.pl/ i profilu Fundacji na Facebooku.

¼ chorych nie wie, że ma cukrzycę. A Ty?

To pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku – mówi Bogusława Golus-Jankowska, prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia, organizator Narodowego Badania Poziomu Cukru. – Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, lawinowy wzrost zachorowań na cukrzycę typu 2 wynika z dzisiejszego stylu życia: braku aktywności fizycznej, nieprawidłowej diety, których konsekwencją jest nadwaga i otyłość, a także życia w stresie i pośpiechu.

Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem, które charakteryzuje się podwyższonym stężeniem cukru we krwi. szacuje się, że ¼ chorych na cukrzycę nie wie, że choruje, a tym samym nie podejmuje leczenia. Dlatego Fundacja NEUCA dla Zdrowia uruchomiła Narodowe Badanie Poziomu Cukru, program którego celem jest wykrycie osób zagrożonych cukrzycą, a w drugim kroku – realna pomoc chorym lub zagrożonym

Listopad miesiącem świadomości zagrożenia cukrzycą

Toruńska Fundacja, realizując Narodowe Badanie Poziomu Cukru, chce dotrzeć z możliwością oznaczenia poziomu cukru we krwi do każdego, kto być może jest nieświadomy zagrożenia cukrzycą. Dlatego od tego roku oferuje Polakom darmowe badania i materiały edukacyjne. W listopadzie Fundacja uruchomiła dodatkowe działania, zwiększające świadomość tej agresywnej choroby cywilizacyjnej. M.in. 14 listopada zaprosiła na bezpłatny webinar „Cukrzyca – wszystko, co musisz o niej wiedzieć”, który poprowadziła Agnieszka Szuwała, dietetyk i edukator diabetologiczny. Rozmowa poruszyła takie problemy jak: normy glikemii, istotne badania czy czynniki ryzyka cukrzycy oraz metody ich rozpoznania i sposoby uniknięcia choroby. Webinar do obejrzenia na profilu Fundacji NEUCA dla Zdrowia na Facebooku.

14 listopada to Światowy Dzień Cukrzycy – mówi Sybilla Walczyk, rzecznik prasowy Grupy NEUCA. – Dlatego Fundacja NEUCA dla Zdrowia szczególnie w tym jesiennym miesiącu jeszcze mocniej akcentuje swoją kampanię informacyjną, mającą na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. ryzyka związanego z nieprawidłowym poziomem cukru.

Jak przygotować się do badania poziomu cukru?

Badanie wykonuje się z próbki krwi. Pacjent powinien być na czczo (bez jedzenia i picia), dopuszcza się wypicie niewielkiej ilości wody by np. popić tabletki.

Powiązane artykuły
PACJENTAktualności

Pacjenci i neurolodzy czekają na program opieki koordynowanej

Każdego roku w Polsce na chorobę Parkinsona zapada niemal 8 tys. osób. Obecnie pacjentów zdiagnozowanych i leczonych jest ponad 90 tys. Nieco…
PACJENTAktualności

Empatia – Aktywizacja – Zaufanie (zdjęcia)

Pod takim hasłem 14 marca odbył się Trzeci Kongres Zdrowia Kobiet. Rozmawiano o profilaktyce, leczeniu, rehabilitacji, diagnostyce, a także o tym, w…
PACJENTAktualności

20 marca to Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

To dobra okazja, aby przypomnieć zasady profilaktyki próchnicy. Udzielą ich eksperci Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Wprowadzenie do codziennej…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *