NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Bezpłatne badania poziomu cukru

Skorzystaj z bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi w swojej miejscowości i odbierz materiały edukacyjne. Trwa ogólnopolski program profilaktyczny Narodowe Badanie Poziomu Cukru, organizowany przez Fundację NEUCA dla Zdrowia. W listopadzie badania odbędą się m.in. w takich miastach jak Gdańsk, Warszawa, Lublin, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Gostynin, Tychy, Łódź, Zgierz, Skierniewice, Gdynia, Gostynin, Czerwonak, Magdalenka, Skierniewice i Dzierżoniów.

Fundacja zaprasza zainteresowane osoby do darmowego przebadania się i oznaczenia poziomu glikemii w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce. Wszystkie informacje nt. kampanii edukacyjno-profilaktycznej wraz z harmonogramem i lokalizacjami są dostępne na https://narodowebadaniecukru.pl/ i profilu Fundacji na Facebooku.

¼ chorych nie wie, że ma cukrzycę. A Ty?

To pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku – mówi Bogusława Golus-Jankowska, prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia, organizator Narodowego Badania Poziomu Cukru. – Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, lawinowy wzrost zachorowań na cukrzycę typu 2 wynika z dzisiejszego stylu życia: braku aktywności fizycznej, nieprawidłowej diety, których konsekwencją jest nadwaga i otyłość, a także życia w stresie i pośpiechu.

Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem, które charakteryzuje się podwyższonym stężeniem cukru we krwi. szacuje się, że ¼ chorych na cukrzycę nie wie, że choruje, a tym samym nie podejmuje leczenia. Dlatego Fundacja NEUCA dla Zdrowia uruchomiła Narodowe Badanie Poziomu Cukru, program którego celem jest wykrycie osób zagrożonych cukrzycą, a w drugim kroku – realna pomoc chorym lub zagrożonym

Listopad miesiącem świadomości zagrożenia cukrzycą

Toruńska Fundacja, realizując Narodowe Badanie Poziomu Cukru, chce dotrzeć z możliwością oznaczenia poziomu cukru we krwi do każdego, kto być może jest nieświadomy zagrożenia cukrzycą. Dlatego od tego roku oferuje Polakom darmowe badania i materiały edukacyjne. W listopadzie Fundacja uruchomiła dodatkowe działania, zwiększające świadomość tej agresywnej choroby cywilizacyjnej. M.in. 14 listopada zaprosiła na bezpłatny webinar „Cukrzyca – wszystko, co musisz o niej wiedzieć”, który poprowadziła Agnieszka Szuwała, dietetyk i edukator diabetologiczny. Rozmowa poruszyła takie problemy jak: normy glikemii, istotne badania czy czynniki ryzyka cukrzycy oraz metody ich rozpoznania i sposoby uniknięcia choroby. Webinar do obejrzenia na profilu Fundacji NEUCA dla Zdrowia na Facebooku.

14 listopada to Światowy Dzień Cukrzycy – mówi Sybilla Walczyk, rzecznik prasowy Grupy NEUCA. – Dlatego Fundacja NEUCA dla Zdrowia szczególnie w tym jesiennym miesiącu jeszcze mocniej akcentuje swoją kampanię informacyjną, mającą na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. ryzyka związanego z nieprawidłowym poziomem cukru.

Jak przygotować się do badania poziomu cukru?

Badanie wykonuje się z próbki krwi. Pacjent powinien być na czczo (bez jedzenia i picia), dopuszcza się wypicie niewielkiej ilości wody by np. popić tabletki.

Powiązane artykuły
AktualnościPACJENT

Women’s Health Mobile Roadshow 2024

Niemal 900 kobiet poddało się badaniom mammograficznym, USG oraz wideodermatoskopowym w mobilnej klinice w ramach trzeciej edycji Women’s Health Mobile Roadshow. Największym…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Tu muzyka i medycyna mówią jednym językiem

10. Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” To pierwsze przedsięwzięcie na świecie, którego celem jest zaprezentowanie…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10. Festiwal „Ślimakowe Rytmy”: 10-12 lipca 2024

W dniach 10-12 lipca odbędzie się niecodzienny – ze względu na uczestników ze świata – jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *