NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?InnowacjeWszechstronny lekarz

Europejski patent dla naukowców z Gdańska

Polscy naukowcy opracowali innowacyjny preparat, który może być zastosowany do leczenia łysienia androgenowego i/lub trądziku pospolitego. Na swój wynalazek właśnie otrzymali europejski patent.

Europejski Urząd Patentowy wydał decyzję o udzieleniu patentu na wynalazek “Solid lipid nanoparticles of roxithromycin for hair loss or acne”, którego twórcami są: dr hab. Krzysztof Cal, prof. nadzw. z Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej GUMed oraz dr Hanna Wosicka, była doktorantka Katedry. Opracowana innowacyjna kompozycja farmaceutyczna zawierającą roksytromycynę może być zastosowana do leczenia łysienia androgenowego i/lub trądziku pospolitego. W celu produkcji proponowanego preparatu wykorzystano mikro- i nanocząsteczki lipidowe jako nośniki roksytromycyny do mieszków włosowych.

Dedykowany dla projektów o potencjale wdrożeniowym program Inkubator Innowacyjności +, którego koordynatorem jest Centrum Transferu Technologii umożliwia finansowanie walidacji wynalazku w wybranych krajach europejskich oraz utrzymanie patentu w mocy.

Naukowców realizujących innowacyjne projekty o potencjale wdrożeniowym informujemy, że trwa dodatkowy nabór do programu Inkubator Innowacyjności+.

Więcej na www.naukaibiznes.gumed.edu.pl.

Powiązane artykuły
Wszechstronny lekarzLEKARZ

Niedobór kwaśnej lipazy lizosomalnej (LAL)

To choroba rzadka o postępującym charakterze, która może prowadzić do istotnych problemów zdrowotnych, a nieleczona skończyć się zgonem jeszcze przed 6. miesiącem…
PACJENTAktualności

Tydzień dla Serca: 17-24 kwietnia 2024

To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i niezwykle pracowitego narządu, ale również, by w praktyce…
LEKARZAktualnościCo? Gdzie? Kiedy?PACJENT

16 kwietnia to Światowy Dzień Głosu

Głos jest podstawowym narzędziem umożliwiającym i wspierającym funkcjonowanie współczesnego społeczeństwa opartego na komunikacji. Jego zaburzenia mają negatywny wpływ na wiele obszarów aktywności…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter