NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościInnowacje

Hand Trauma Centre w GUMed

Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego kierowana przez prof. Tomasza Mazurka została uznana za szpital dedykowany do leczenia urazów ręki. Obecnie wymagania Europejskiej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki (FESSH) spełnia jedynie 5 ośrodków – z Gdańska, Trzebnicy, Poznania, Wrocławia i ze Szczecina.

Hand Trauma Centre (HTC) musi być otwarte 24 godziny na dobę, muszą być w nim przeprowadzane co najmniej 2 operacje urazowe dziennie i przynajmniej 4 zabiegi mikrochirurgiczne w miesiącu. Delegatem HTC został mianowany dr Filip Dąbrowski, asystent Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMed. Delegat HTC musi uzyskać dyplom FESSH w przeciągu 10 lat. Niektóre kwalifikacje krajowe można uznać za równoważne dyplomowi FESSH. W takim przypadku kandydatura jest poddawana ocenie przez komisję akredytacyjną. Oczekuje się, że wszystkie Centra będą miały delegata HTC z dyplomem FESSH w ciągu 10 lat od teraz.

Lista szpitali dedykowanych do leczenia urazów ręki jest dostępna na stronie internetowej FESSH (www.fessh.com) i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki (www.ptchr.org.pl). 

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
LEKARZInnowacje

Aplikacja umożliwi diagnostykę chorób otępiennych i zaburzeń poznawczych

Przebadano już ponad 250 pacjentów. Wstępne wyniki sugerują, że dzięki AI można wykryć objawy otępienia, w tym chorobę Alzheimera, nawet na kilka…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter