NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?Poradnia

Hospicjum przy UCK w Gdańsku już działa

Przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku powiększa zakres swojej działalności o opiekę hospicyjną.

W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia powstał czterołóżkowy oddział Hospicjum Stacjonarnego, który zlokalizowany jest w budynku dawnego Szpitala Studenckiego przy al. Zwycięstwa 30 i Hospicjum Domowe, które swoją opieką będzie mogło objąć 16 chorych.

Uroczyste otwarcie oddziału Hospicjum Stacjonarnego odbyło się 1 września br. z udziałem rektora GUMed prof. Marcina Gruchały, dyrektora naczelnego UCK Jakuba Kraszewskiego i prorektor GUMed ds. klinicznych prof. Edyty Szurowskiej. Zgromadzonych gości powitała Karolina Gronalewska, kierownik Hospicjum.

Obecni byli m.in. dr hab. Tomasz Stefaniak – dyrektor UCK ds. lecznictwa, Arkadiusz Lendzion – zastępca dyrektora naczelnego UCK ds. administracyjno-technicznych, prof. Jacek Jassem – kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii, prof. Monika Lichodziejewska-Niemierko – kierownik Zakładu Medycyny Paliatywnej, prof. Zbigniew Zdrojewski – kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Chorób Tkanki Łącznej i Geriatrii oraz licznie zgromadzeni pracownicy Uczelni, Szpitala i przedstawiciele pomorskich placówek opieki paliatywnej.

Przyjęcia pacjentów do Hospicjum odbywa się na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza rodzinnego lub specjalistę wraz z dokumentacją medyczną. Zgłoszenia można składać w godzinach 7-15 w sekretariacie Hospicjum (al. Zwycięstwa 30, pokój 112).

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 58 347 16 80 lub pisząc na adres zolihosp@uck.gda.pl.

Powiązane artykuły
PACJENTPoradnia

NMOSD, czyli choroba Devica

To rzadkie schorzenie neurodegeneracyjne o podłożu autoimmunologicznym, w przypadku którego najważniejszym celem leczenia jest zapobieganie ciężkim rzutom tej choroby, a tym samym…
KongresPoradnia

Wybór terapii głosu w oparciu o wybrane czynniki prognostyczne

Tekst: dr hab. n. med. Beata Miaśkiewicz Do najczęściej spotykanych objawów zaburzeń głosu należą chrypka, załamywanie się głosu, zmęczenie głosowe po dłuższym…
PACJENTPoradnia

Choroby krążenia nie lubią upału

Przez Polskę przetacza się fala upałów. Serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. U osób z chorobą wieńcową, po zawale serca,…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter