NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

PoradniaWszechstronny lekarz

Licytuj z Gwiazdami dla małych pacjentów onkologicznych

Dzień na planie filmowym z Magdaleną Różczką, drifting z Karoliną Pilarczyk, ciacho z Tomaszem Ciachorowskim i spotkanie z Mateuszem Damięckim – to tylko niektóre z licytacji Fundacji Spełnionych Marzeń na Allegro Charytatywni na rzecz „Onko-Olimpiady” 2018. „Wesprzyjmy razem małych sportowców: dzieci w trakcie i po zakończonym leczeniu onkologicznym” – zachęcają Przedstawiciele Fundacji Spełnionych Marzeń.

Onko-Olimpiada to wydarzenie sportowe, kierowane do dzieci w trakcie oraz po zakończonym leczeniu onkologicznym. Tegoroczna, VII edycja igrzysk odbędzie się w dniach 23 – 26 sierpnia 2018 w Warszawie.

„Organizowane przez naszą Fundację igrzyska sportowe mają działanie terapeutyczne – pozwalają małym pacjentom powrócić do sprawności po przebytej chorobie nowotworowej, stawić czoła kompleksom, integrować się z rówieśnikami w duchu zabawy i rywalizacji. Zazwyczaj nie myślimy o tym, że proces kuracji nie kończy się w momencie wyjścia ze szpitala. Dopiero tu zaczyna się najtrudniejszy dla dzieci czas po chorobie – powrót do szkoły i rówieśników, ale przede wszystkim włączenie się do życia, często nawet po kilkuletniej przerwie” – mówi Tomasz Osuch, założyciel i prezes Fundacji Spełnionych Marzeń. „Onko-Olimpiada” to ważna inicjatywa także dla rodziców, którzy mogą patrzeć, jak ich pociecha dzielnie radzi sobie w trudnym doświadczeniu choroby nowotworowej, stara się cieszyć życiem. To bardzo budujące dla rodziców, dla których choroba dziecka jest nierzadko daleko bardziej traumatyczna, niż dla samego pacjenta” – dodaje Tomasz Osuch.

„Organizacja „Onko-Olimpiady” jest bardzo kosztowna, a nasze środki ograniczone, dlatego bardzo ważne jest każde wsparcie. Dzięki dobrej woli i zaangażowaniu znanych i lubianych aktorów, sportowców i muzyków zorganizowaliśmy licytacje na Allegro Charytatywni” – mówi Tomasz Osuch. „Zebrane środki pozwolą nam zorganizować igrzyska na wysokim poziomie oraz zapewnić uczestnikom możliwie najlepszy poziom rywalizacji i zabawy. Serdecznie zachęcam wszystkich do licytowania. Czeka na Państwa wiele naprawdę atrakcyjnych aukcji” – dodaje Tomasz Osuch.

W zakładce Fundacji Spełnionych Marzeń na Allegro Charytatywni można licytować: samochodowe szaleństwa z mistrzynią driftingu Karoliną Pilarczyk, wizytę na planie nowego filmu z udziałem Magdaleny Różdżki, wypad do kawiarni z Tomaszem Ciachorowskim, zwiedzanie Teatru 6. Piętro, czy wycieczkę rowerową z Martą Manowską – to tylko niektóre z dostępnych licytacji.

Tegoroczną edycję „Onko-Olimpiady” patronatem honorowym objęła małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda, Rzecznik Praw Dziecka oraz Polski Komitet Paraolimpijski. W komitecie honorowym zasiedli m.in.: Prezes Rady Ministrów, Minister Zdrowia, Wojewoda Mazowiecki, Rzecznik Praw Pacjenta, Metropolita Warszawski, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent m. st. Warszawy.

„Onko-Olimpiadę 2018” poprowadzą znani i lubiani prezenterzy telewizyjni. Ambasadorką wydarzenia jest Małgorzata Foremniak.

Areną zmagań małych sportowców będą obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W tegorocznych igrzyskach tradycyjnie wezmą udział pacjenci wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce (13 drużyn), jak również pacjenci z zagranicy (6 drużyn) – łącznie blisko 450 osób. Uczestnicy będą rywalizować w dyscyplinach takich jak: lekkoatletyka, pływanie, łucznictwo, badminton, piłka nożna i tenis stołowy. Zwieńczeniem zawodów będą koncerty oraz integracyjny grill, połączony z dyskoteką dla zawodników, rodziców, wolontariuszy oraz organizatorów wydarzenia.

Licytacje na rzecz Onko-Olimpiady na Allegro Charytatywni: https://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=4843

Powiązane artykuły
PACJENTPoradnia

Rak dróg żółciowych – dlaczego o nim nie mówimy?

Pomimo coraz większej wiedzy onkologicznej są ciągle nowotwory, o których sporadycznie słyszeliśmy, a chorzy przez czas leczenia nie mają okazji spotkać podobnego…
PACJENTPoradnia

Nagłe zatrzymanie krążenia – co robić w krytycznej chwili

Szacuje się, że każdego dnia w Polsce aż 90 osób traci życie z powodu nagłego zatrzymania krążenia (NZK). Na temat przyczyn NZK,…
PACJENTPoradnia

Zawroty głowy i zaburzenia równowagi

To temat 9. konferencji z cyklu „Nauka dla Społeczeństwa”, która odbyła się 30 listopada. Specjaliści Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu szukali odpowiedzi…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter