NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

LEKARZPACJENT

Medyczny „Wektor 2023”

W sobotę 13 stycznia w Warszawie odbyła się 22. gala Pracodawców RP „Wektory 2023”. Nagrodzone zostały firmy i osoby, które wniosły szczególny wkład w rozwój przedsiębiorczości w Polsce.

Laureaci konkursu „Wektory 2023” i „Super Wektory 2023” (Foto: Pracodawcy RP)

Od ponad 20 lat Pracodawcy RP „Wektorami” i „Super Wektorami” nagradzają liderów innowacji, którzy zmieniają oblicze polskiej gospodarki, kultury, medycyny, mediów i polityki.

W tegorocznej edycji konkursu „Wektory 2023” otrzymali: Robert Dobrzycki, prezes Panattoni Europe; Mariusz Jawoszek, group chairman i prezes Dictador Holding Limited; Dominik Leszczyński, prezes DL Invest Group; Adam Niedziółka, prezes ADN Akademia; prof. Piotr Henryk Skarżyński, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy; Wojciech Wolny, prezes Euvic; Ewa Wernerowicz, przewodnicząca Rady Nadzorczej Soonly Finance oraz Joanna Makowiecka-Gatza, prezes Karmar i Linkcity Poland (Grupa Bouygues).

„Wektory 2023” trafiły również do spółki Arcus (za zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu w Polsce); Boehringer Ingelheim (za wprowadzenie na rynek nowatorskich produktów medycznych przyczyniających się do budowy kapitału zdrowotnego Polaków); Janssen Cilag (za projekty podnoszące społeczną świadomość chorób psychicznych).

Odbierając tę nagrodę, czuję się doceniony nie tylko jako jednostka, ale również jako przedstawiciel sektora medycznego i ochrony zdrowia. To dla mnie ogromny zaszczyt i motywacja do dalszej pracy na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia naszych pacjentów oraz rozwoju polskiej ochrony zdrowia – powiedział prof. Piotr H. Skarżyński, który znalazł się w prestiżowym gronie osób, które swoją pracą, twórczym myśleniem i aktywną działalnością zmieniają oblicze Polski.

„Za znaczący wpływ, poparty międzynarodowym uznaniem, na rozwój globalnej medycyny oraz wyjątkowe osiągnięcia i innowacje w zarządzaniu ochroną zdrowia, a także za ogromny naukowy wkład w kształtowanie standardów stosowanych w leczeniu i nieustanne zaangażowanie w tworzenie nowych rozwiązań w dziedzinie chirurgii i diagnozy chorób laryngologicznych” – napisał w uzasadnieniu Rafał Dutkiewicz, prezes Zarządu Pracodawców RP.

„Super Wektor 2023” trafił w tym roku do Szymona Hołowni oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza – twórców koalicji Trzecia Droga, uznanej za ważną alternatywę dla pozostałych ugrupowań na scenie politycznej w Polsce.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Powiązane artykuły
LEKARZWszechstronny lekarz

Choroba rzadka, o której nikt nie słyszał

ASMD (niedobór kwaśnej sfingomielinazy) to ultrarzadka, wielonarządowa i postępująca choroba uwarunkowana genetycznie, należąca do grupy lizosomalnych chorób spichrzeniowych. Nieleczona może stanowić zagrożenie…
PACJENTPoradniaPsychologia

Przygotuj się na zmianę: w drodze do celu bywa różnie

Robienie postanowień i snucie planów jest piękne. Zdecydowanie trudniejsza jest ich realizacja. Aby zwiększyć szansę powodzenia, trzeba mieć świadomość, że proces dochodzenia…
PACJENTPoradnia

Przepuklina pępkowa – to warto wiedzieć

Dwie najczęstsze przepukliny u dzieci to przepuklina pachwinowa i pępkowa. Ta druga jest zazwyczaj bezbolesna i niegroźna. Często zamyka się sama, bez…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *