NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

PACJENTAktualności

Mobilny gabinet dermatologiczny wyruszył w Polskę

DERMABUS dociera do miejsc, w których dostęp do dermatologa jest utrudniony lub niemożliwy. Odwiedził już Tarnów i Słupsk, a w najbliższą sobotę 22 lipca pojawi się w Radomiu.

Każdy pacjent, który ma zmiany na skórze i podejrzewa u siebie łuszczycę, będzie mógł zgłosić się na konsultację dermatologiczną i w ramach tej konsultacji lekarze specjaliści zweryfikują, czy jest to łuszczyca, w jakim stopniu nasilenia i podpowiedzą, co należy dalej zrobić – mówi prof. Irena Walecka, kierownik Kliniki Dermatologii CMKP, PIM MSWiA w Warszawie, konsultant krajowy ds. dermatologii i wenerologii woj. mazowieckiego, opiekun medyczny projektu DERMABUS. Organizatorem projektu jest AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS.

W ramach akcji specjalista dermatolog diagnozuje pacjentów pod kątem łuszczycy, a w mobilnym punkcie infolinii PSOs łuszczyca mogą oni otrzymać informacje dotyczące ośrodków leczących tę chorobę, możliwości wsparcia i edukacji, na jakie mogą liczyć.

22 lipca DERMABUS będzie w Radomiu pod Urzędem Miasta przy Placu Corazziego (diagnostyka łuszczycy: w godz. 10.00 – 16.00; mobilny punkt infolinii PSOs: 10.00 – 18.00). Inne miasta, do których pojedzie, to: Rybnik, Wałbrzych, Częstochowa, Włocławek i Gorzów Wielkopolski (więcej).

Celem tego projektu jest pomoc dla pacjentów z terenów, na których problem z dostępem do specjalisty jest największy, gdzie pacjenci nie mają do kogo się zgłosić i gdzie nie ma ośrodków, które zajmują się leczeniem w ramach terapii biologicznej – wyjaśnia prof. Irena Walecka.

Konsultacje w ramach projektu DERMABUS realizowane są bezpłatnie (ilość miejsc ograniczona). Więcej informacji na temat terminów kolejnych wyjazdów DERMABUSA można znaleźć na stronie www.dermabus.pl.

Akcja realizowana jest pod patronatem Kliniki Dermatologii CMKP / PIM MSWiA w Warszawie – Rzecznika Praw Pacjenta, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej.

Powiązane artykuły
PACJENTŻyj zdrowo

Kąpiele leśne dobroczynne dla zdrowia

Lasy w Polsce zajmują około 30% powierzchni kraju. Zdecydowana większość z nich, bo aż 80%, to lasy publiczne, czyli ogólnodostępne. Jak przekonują…
PACJENTPoradnia

Otyłość u dzieci można leczyć skutecznie

Zbierając materiał badawczy, naukowcy obserwowali ponad 170 małych dzieci w Szwecji, które były leczone z powodu zdiagnozowanej otyłości. Za pośrednictwem klinik dziecięcych…
PACJENTŻyj zdrowo

Długość życia w Polsce krótsza niż w Europie Zachodniej

Eksperci alarmują, że przeciętna oczekiwana długość życia wciąż jest w Polsce krótsza o ponad 5 lat w porównaniu do Europy Zachodniej. Nic…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *