NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościInnowacjePoradnia

Nowoczesny sprzęt dla niedotlenionych noworodków

Specjalistyczne urządzenie TecoTherm Neo stosowane w leczeniu noworodków urodzonych w ciężkiej zamartwicy za pomocą hipotermii ciała otrzymała Klinika Neonatologii WUM w darze od Ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Enceafalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna wiąże się z wysokim ryzykiem zgonu lub upośledzenia rozwoju psychoruchowego dzieci. Terapeutyczna hipotermia jest obecnie powszechnie uznawana za standardową metodę leczenia noworodków z umiarkowanym lub ciężkim niedotlenieniem okołoporodowym. Dzięki podarowanemu urządzeniu możliwe będzie zastosowanie tej metody leczenia w krótkim okresie po urodzeniu noworodka, co istotnie zmniejszy ryzyko zgonu, jak również ograniczy ryzyko wystąpienia późniejszych zaburzeń przyszłego rozwoju dziecka.

Fot. Krzysztof Kurek
Dział Fotomedyczny WUM

Powiązane artykuły
Poradnia

Padaczka lekooporna: rola żywienia w leczeniu epilepsji

Epilepsja jest jedną z najczęstszych chorób układu nerwowego, która dotyczy 50-70 milionów populacji światowej. Szacuje się, że w Polsce dotyka ona około…
Innowacje

Kolejny przełom w leczeniu raka piersi!

Trastuzumab derukstekan to pierwsza terapia celowana przeciwko receptorowi HER2, która może wpłynąć na redefinicję standardu leczenia dla ponad połowy pacjentek z rakiem piersi….
Aktualności

Kampania edukacyjna: Szanuj zdrowie, badaj nerki!

Nowotwór nerki często rozwija się w ukryciu, nie dając żadnych objawów. Niestety, aż 1/3 pacjentów trafia do lekarza w stadium przerzutowym. Tymczasem,…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter