NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Polskie EKG w Kenii

Kenijczycy otrzymają od polskich specjalistów profesjonalną pomoc kardiologiczną.Dzięki kooperacji telemedycznej spółki MedApp z wolontariuszami reprezentującymi inicjatywę Leczymy z Misją do Kyenii trafią aparaty do EKG wraz z innowacyjnym oprogramowaniem analitycznym.

Szpital w Kyenii, chociaż jest dużą jednostką (obecnie przebywa tam ponad 350 pacjentów), zmaga się z niedoborem kadry lekarskiej oraz specjalistycznej aparatury diagnostycznej, w tym aparatów do badania EKG. fot. bemusedbackpacker.com

„W ramach współpracy firma MedApp udostępni naszym lekarzom i studentom medycyny przebywającym w Kenii aparaty do EKG wraz z innowacyjnym oprogramowaniem analitycznego systemu Carna Life, które analizuje wynik badania oraz umożliwia jego przesłanie telemedycznie specjalistom w Polsce do oceny. Oprogramowanie oraz sprzęt zostaną przekazane personelowi szpitala w Kyenii (niedaleko Embu), który przeszkolimy z obsługi aparatury i systemu” – komentuje Wojciech Sierocki, przewodniczący wolontariackiej inicjatywy Leczymy z Misją.Na współpracy zyskają kenijscy pacjenci z problemami kardiologicznymi, których jest bardzo dużo. To konsekwencja zarówno braku wiedzy na temat zdrowego odżywiania się, jak i wysokiego współczynnika nosicielstwa wirusa HIV w Kenii (5,9% w skali kraju). Wdrożenie urządzeń i oprogramowania do analizy EKG pozwoli zdiagnozować niewykryte do tej pory zaburzenia oraz ukierunkować pacjenta na dalsze, specjalistyczne leczenie.

Szpital w Kyenii, chociaż jest duża jednostką (obecnie przebywa tam ponad 350 pacjentów), zmaga się z niedoborem kadry lekarskiej oraz specjalistycznej aparatury diagnostycznej, w tym aparatów do badania EKG.

„Widzimy dużą potrzebę wdrażania nowoczesnego sprzętu diagnostycznego w afrykańskich szpitalach, a dzięki nowoczesnym technologiom, oferowanym m.in. przez firmę MedApp, staje się to coraz prostsze” – dodaje Sierocki.

Przedstawiciele organizacji Leczymy z Misją wylecieli do Kenii 18 lipca i pozostaną tam do końca września.

„Fakt, że dzięki naszej technologii pacjenci szpitala w Kyenii otrzymają profesjonalną diagnozę, a co za tym idzie, podniosą jakość swojego życia, ogromnie nas cieszy. Na zaangażowanie i profesjonalizm lekarzy i studentów z organizacji Leczymy z Misją patrzymy z wielkim szacunkiem. Nasza współpraca, rozumiana jako połączenie innowacyjnej myśli technicznej z doświadczeniem lekarzy, dowodzi, że polscy specjaliści mogą skutecznie wspierać kraje rozwijające się” – podsumowuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

Powiązane artykuły
LEKARZAktualnościInnowacje

OR51E2: tajemnice zapachu

Amerykańscy naukowcy zmapowali precyzyjną trójwymiarową strukturę ludzkiego receptora węchowego, robiąc krok naprzód w zrozumieniu najbardziej zagadkowego ze zmysłów. Badanie, którego wyniki opublikowano…
PACJENTAktualności

Funkcjonowanie osób niesłyszących i niedosłyszących, użytkowników implantów słuchowych - 1. Konferencja "Nauka dla społeczeństwa"

Zapraszamy na pierwszą w tym roku konferencję z cyklu „Nauka dla społeczeństwa”. Link do transmisji z konferencji:https://www.youtube.com/live/xA1vt76sfc0?feature=sharePlaylista ze wszystkimi konferencjami:https://youtube.com/playlist?list=PL4cRiELOM5pNAkCrvK3InH13ycr8qr6Ac Podczas konferencji eksperci z różnych…
AktualnościLEKARZWszechstronny lekarz

Prof. H. Skarżyński: ciągle szukam nowych wyzwań, by sprawdzić się w kolejnej roli

„Miniony rok był dla mnie zarówno bardzo pracowity, jak i obfitujący w przeróżne wydarzenia, w których działalności: naukowa, kliniczna, organizacyjna, edukacyjna i…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter