NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Recepta na udaną współpracę lekarza i farmaceuty

Jak budować poprawną relację lekarz – farmaceuta – niezbędną w kompleksowej opiece nad pacjentem dyskutować będą studenci podczas debaty, organizowanej w ramach 4. edycji programu „Recepta na sukces. O współpracy lekarza i farmaceuty”.

Pozytywne relacje między obiema profesjami to nie tylko szansa na zwiększenie jakości leczenia pacjentów, ale również oszczędności dla systemu opieki zdrowotnej. O tym pokonać przeszkody w dobrych relacjach porozmawiają studenci farmacji i kierunku lekarskiego, którzy wezmą udział w kolejnej debacie „Współpraca lekarza i farmaceuty a dobro pacjenta”, która odbędzie się 10 kwietnia w Poznaniu. Poprzednie debaty w Warszawie i Krakowie pomogły wysunąć wnioski, które są punktem wyjścia do kontynuacji rozmów na temat panującej obecnie w Polsce sytuacji, dotyczącej współpracy obu tych grup zawodowych. Na trzecią z cyklu debat zaproszeni zostali przedstawiciele studentów farmacji i kierunku lekarskiego z Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy, Szczecina i Zielonej Góry. Spotkanie poprowadzi Marcin Olkowicz, trener i wykładowca Collegium Civitas oraz dyrektor Generalny w ZFPR Związek Firm Public Relations, prelegent 3. edycji „Recepty  na sukces w farmacji”, który po raz kolejny będzie wspierał studentów w trakcie dyskusji.

Tegoroczna edycja programu „Recepta na sukces. O współpracy lekarza i farmaceuty” to odpowiedź na aktualne potrzeby zgłaszane przez przyszłych lekarzy i farmaceutów. Wnioski zebrane ze wszystkich trzech debat posłużą do organizacji finałowego spotkania, które odbędzie się w maju w Bydgoszczy.

Spotkania z cyklu „Recepta na sukces” organizowane są już po raz czwarty. Tegoroczna edycja jest w całości poświęcona efektywnej współpracy lekarza i farmaceuty. Uczestnicy programu otrzymają cenne wskazówki, dotyczące skutecznej komunikacji, które pomogą im w podejmowaniu korzystnej współpracy. Inicjatorem programu jest firma Gedeon Richter.

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?

Terapia krótkoterminowa dla pacjentów psychiatrycznych z podwójną diagnozą

U coraz większej liczby pacjentów psychiatrycznych chorobie psychicznej, jak choroba afektywna dwubiegunowa, depresja czy schizofrenia, towarzyszy uzależnienie. Mówi się wówczas o tzw….
Aktualności

Nawet jedna kropla krwi to sygnał alarmowy

Tak szybko, jak zasypujesz solą plamę na obrusie, gdy rozlejesz choć kroplę czerwonego wina, tak szybko zgłoś się do lekarza, gdy w…
Co? Gdzie? Kiedy?

Myj ręce, to ważne

Światowy Dzień Higieny Rąk jest obchodzony 5 maja. W tym roku skupiono się przede wszystkim na piątym punkcie Wielomodalnej Strategii WHO –…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter