NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Studenci dla studentów o farmacji klinicznej

Farmacja kliniczna w Polsce – czy istnieje? Jak wygląda ścieżka tej kariery zawodowej? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać 15. grudnia br. podczas konferencji “Farmacja Kliniczna: Różne perspektywy, wspólny cel” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji UJ CM. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Wydarzenie jest kierowane do studentów farmacji, absolwentów tego kierunku oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniem. Celem akcji jest zwiększanie świadomości kierunków medycznych na temat zawodu farmaceuty klinicznego.

Równocześnie spotkanie pomoże określić kroki, jakie należy stawiać w celu rozkwitu specjalizacji. Poruszony zostanie problem roli farmaceuty w procesie tworzenia zespołu terapeutycznego, a także jak farmaceuta jest odbierany przez pozostałe zawody medyczne w procesie farmakoterapii. Aby podnieść poziom merytoryczny konferencji, zostali zaproszeni prelegenci, których praca lub zainteresowania są związane z farmacją kliniczną. Należą do nich:

  • mgr farm. Anna Stachowiak
  • mgr farm. Kamila Urbańczyk
  • mgr farm. Ksenia Czech.

Wyżej wymienione osoby poprowadzą cykl krótkich wykładów, podczas których pojawi się debata z udziałem zebranej publiczności.

Farmacja kliniczna – czy to kolejne marzenie, a może obietnica alternatywy dla pracy w aptece? Zainteresowanych rozwinięciem tego tematu, zapraszamy na grudniową konferencję.

Powiązane artykuły
KongresAktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Rozpoczął się COP28 - światowy szczyt klimatyczny w Dubaju

Według Copernicus Climate Change Service rok 2023 był najcieplejszym rokiem od 125 tysięcy lat. 30 listopada 2023 prezydencję COP oficjalnie przeszła w…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Ucho 2023: Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej

Od niedzieli 19 listopada w Kajetanach pod Warszawą trwa XLVI Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa UCHO2023 – Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej w codziennej praktyce. „Co…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Złoty Skalpel 2023: nagrodzono najlepszych!

Serce rośnie, kiedy widzi się, jak polscy innowatorzy zmieniają oblicze medycyny. Ich odkrycia i praca to ogromna szansa i nadzieja na skuteczniejsze…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter