NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Ucho 2023: Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej

Od niedzieli 19 listopada w Kajetanach pod Warszawą trwa XLVI Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa UCHO2023 – Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej w codziennej praktyce.

„Co roku spotykamy się, by tworzyć lepszą przyszłość dla naszych małych pacjentów” – napisali organizatorzy: Instytut Narządów Zmysłów, Polskie Towarzystwo Otolaryngologów Dziecięcych, Towarzystwo Otolaryngologów, Foniatrów i Audiologów Polskich, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

W tym roku zagłębimy się na pogranicze otolaryngologii dziecięcej, a także innych specjalizacji takich jak: alergologia, pulmonologia, medycyna rodzinna i inne specjalności, które pozwolą nam na zdobycie praktycznej wiedzy, którą wykorzystamy w pracy z pacjentem. Podczas tegorocznej konferencji, sugerując się państwa prośbami z poprzednich lat, postaramy się odpowiedzieć na pytania, co zrobić, kiedy jakaś procedura nie wyjdzie nam optymalnie, kiedy przeprowadzimy zabieg operacyjny, a efekt nie jest taki, jaki był oczekiwany przez rodziców i jakie inne informacje, od innych specjalistów, mogą nam pomóc – powiedział prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. mgr zarz. Piotr H. Skarżyński, otolaryngolog, otolaryngolog dziecięcy, audiolog i foniatra.

W programie znalazły się m.in.:
● sesje naukowe, w tym wykłady obejmujące szeroki zakres tematów, od otorynolaryngologii i audiologii po psychologię i fizjoterapię;

● warsztaty praktyczne i operacje pokazowe;

● panele dyskusyjne: pełne rozmów, które pozwolą spojrzeć na problemy laryngologiczne z różnych perspektyw;

● networking: czas na budowanie relacji zawodowych i swobodną wymianę poglądów wśród uczestników.

W programie przewidziano także obrady „Okrągłego Stołu: Co zrobić, kiedy po adenotomii i/lub drenażu według rodziców nie ma efektu?”. Poprowadził je prof. Piotr Skarżyński, a będą w nich uczestniczyli: prof. Tomasz Zatoński, prof. Jurek Olszewski, dr Marek Porowski, dr Łukasz Plichta, dr Karol Myszel.

XLVI Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa UCHO2023 to czas pełen wiedzy, doświadczeń i inspirujących spotkań. Dołącz jeszcze dziś. Wydarzenie trwa do 21 listopada (wtorek).

Szczegółowy program znajduje się tutaj.

Powiązane artykuły
LEKARZInnowacje

AI w służbie diagnostyki chorób płuc: system opracowują naukowcy z PW

Trwają zaawansowane prace naukowców z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (PW) nad opracowaniem systemu, który usprawni diagnozowanie i monitorowanie zmian…
LEKARZInnowacje

Spektroskopia: jedna kropla krwi, panel wyników i diagnoz

Wyobraź sobie sytuację, kiedy dzięki pojedynczej kropli krwi w ciągu kilku minut można mieć kompleksowy wgląd w stan zdrowia człowieka. Dzięki najnowszym…
LEKARZWszechstronny lekarz

Retaryfikacja wycen poprawi funkcjonowanie oddziałów neurologicznych

Rozmowa z prof. dr hab. med. Haliną Sienkiewicz-Jarosz, przewodniczącą Krajowej Rady ds. Neurologii przy Ministrze Zdrowia. Pani Profesor, Krajowa Rada ds. Neurologii…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *