NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościPoradnia

Współpraca na rzecz dzieci chorych na raka

Przedstawiciele organizacji wspierających dzieci chore onkologicznie z różnych krajów zaproponowali stworzenie wspólnej międzynarodowej platformy współpracy na rzecz małych pacjentów onkologicznych.

23 sierpnia w ramach VII edycji Onko-Olimpiady – igrzysk sportowych dedykowanych dzieciom i młodzieży po zakończonym leczeniu onkologicznym zorganizowanych przez  Fundację Spełnionych Marzeń odbyła się debata z udziałem organizacji z Polski, Litwy, Słowacji, Ukrainy, Rumunii i Turcji.

Uczestniczący debaty mówili o wspólnych wyzwaniach w zakresie finansowania i organizowania projektów na rzecz młodych pacjentów onkologicznych, ale także o potrzebie i możliwości współpracy w zakresie pomocy najmłodszym w chorobie oraz w pomocy im w jak najszybszym powrocie do życia po zakończonej terapii.

Fundacja Spełnionych Marzeń zaproponowała, by skoncentrować się na trzech głównych obszarach projektowych, już dziś realizowanych przez wszystkich uczestników debaty, tj: rekreacji, sporcie i rehabilitacji.

Inicjatorzy międzynarodowej platformy współpracy postulowali, by przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego zwrócili uwagę i zechcieli przyjąć zaproszenie do zaangażowania się w działania na rzecz wsparcia młodych pacjentów onkologicznych – platforma o charakterze międzynarodowym to większy potencjał: przede wszystkim dla możliwości oferowanym młodym pacjentom onkologicznym, ale także sponsorom.

Międzynarodowa organizacja zrzeszająca krajowe grupy zajmujące się pomocą dzieciom chorym na raka będzie otwarta na nowych członków.

Podczas Debaty Fundacja Spełnionych Marzeń zapowiedziała stworzenie i przedłożenie partnerom do dyskusji i sygnowania Deklaracji o współpracy.

Powiązane artykuły
LEKARZAktualnościInnowacje

OR51E2: tajemnice zapachu

Amerykańscy naukowcy zmapowali precyzyjną trójwymiarową strukturę ludzkiego receptora węchowego, robiąc krok naprzód w zrozumieniu najbardziej zagadkowego ze zmysłów. Badanie, którego wyniki opublikowano…
PACJENTAktualności

Funkcjonowanie osób niesłyszących i niedosłyszących, użytkowników implantów słuchowych - 1. Konferencja "Nauka dla społeczeństwa"

Zapraszamy na pierwszą w tym roku konferencję z cyklu „Nauka dla społeczeństwa”. Link do transmisji z konferencji:https://www.youtube.com/live/xA1vt76sfc0?feature=sharePlaylista ze wszystkimi konferencjami:https://youtube.com/playlist?list=PL4cRiELOM5pNAkCrvK3InH13ycr8qr6Ac Podczas konferencji eksperci z różnych…
AktualnościLEKARZWszechstronny lekarz

Prof. H. Skarżyński: ciągle szukam nowych wyzwań, by sprawdzić się w kolejnej roli

„Miniony rok był dla mnie zarówno bardzo pracowity, jak i obfitujący w przeróżne wydarzenia, w których działalności: naukowa, kliniczna, organizacyjna, edukacyjna i…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter