NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

XXXV World Congress of Audiology, 10–13 kwietnia 2022, Warszawa

Już niedługo w Warszawie odbędzie się Światowy Kongres Audiologii. Specjaliści niemal ze wszystkich kontynentów dyskutować będą o najważniejszych zagadnieniach dotyczących słuchu, jego ochrony i rehabilitacji.

Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 w końcu odbędzie się Światowy Kongres Audiologii. Pomysłodawcą i organizatorem kongresu jest International Society of Audiology (ISA), które od momentu założenia w 1952 r. zajmuje się krzewieniem wiedzy na temat słuchu, jego ochrony i rehabilitacji, a także jest rzecznikiem profesjonalistów zajmujących się tą dziedziną oraz osób niesłyszących i niedosłyszących z całego świata.

Warto przypomnieć, że WCA był już w Polsce raz organizowany – w 1980 r. w Krakowie. Teraz, po 42 latach odbędzie się w Warszawie, a zaszczyt jego organizacji w naszym kraju przypadł Instytutowi Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Instytutowi Narządów Zmysłów. Funkcję Prezydenta WCA sprawować będzie prof. Henryk Skarżyński.

World Congress of Audiology 2022 jest w tym roku organizowany stacjonarnie jako jedno z pierwszych bezpośrednich spotkań kolegów i przyjaciół z dziedziny audiologii po dwuletnim okresie pandemii. Uczestników gościć będzie w swoich salach konferencyjnych Hotel Marriott w Warszawie oraz Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach.  

Kongresowi towarzyszyć będzie krajowe wydarzenie, również o długiej tradycji – XV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Sekcji Audiologicznej i Sekcji Foniatrycznej Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi (AUDIOFON 2022). W ramach tego wydarzenia w dniach 10 i 11 kwietnia wystąpią z ustnymi prezentacjami oraz plakatami czołowi polscy specjaliści, a także młodzi lekarze z takich dziedzin jak: audiologia i foniatria, otolaryngologia, onkologia laryngologiczna, chirurgia głowy i szyi, genetyka, akustyka, psychologia, rehabilitacja i in.

Program naukowy obu wydarzeń jest wypełniony od soboty 10 kwietnia do środy 13 kwietnia – zakończenie światowego kongresu. Tematy obejmują rozległy zakres audiologii. Uczestników z pewnością zainspiruje bogactwo dyskusji panelowych, wykładów, wolnych doniesień, warsztatów i sympozjów satelitarnych. Planowane są również operacje pokazowe, które poprowadzi prof. Henryk Skarżyński wraz z zespołem. Jasnym punktem programu będzie także Wykład im. Arama Gloriga, który wygłosi prof. Ross Roeser z Dallas, USA.

Swój przyjazd potwierdzili już prelegenci niemal ze wszystkich kontynentów, a m.in.: z Chile i Brazylii, ze USA i Kanady, RPA i Kamerunu, Australii, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Indii, Hong Kongu, Korei, a także: z Belgii, Niderlandów, Włoch, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii i oczywiście z Polski. Osoby zainteresowane zapraszamy na strony: WCA 2022 https://wca2022warsaw.com/ oraz AUDIOFON 2022 http://audiofon2022.pl/

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Zapraszamy na 4. konferencję z cyklu „Nauka dla Społeczeństwa”

25 maja o godz. 18.00 odbyła się 4. konferencja z cyklu „Nauka dla Społeczeństwa”.Tym razem specjaliści ze Światowego Centrum Słuchu przedstawili, jak…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Medal honorowy dla prof. Henryka Skarżyńskiego

Podczas trwających od kilku dni obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim prof. Henryk Skarżyński został odznaczony medalem honorowym „Powstanie w…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Osobowości i Sukcesy Roku 2023

W poniedziałek 24 kwietnia w Warszawie odbyła się uroczysta gala „Osobowości i Sukcesy”. Wśród głównych nagrodzonych znalazł się prof. Henryk Skarżyński, dyrektor…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *