NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Ucho 2023: Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej

Od niedzieli 19 listopada w Kajetanach pod Warszawą trwa XLVI Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa UCHO2023 – Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej w codziennej praktyce.

„Co roku spotykamy się, by tworzyć lepszą przyszłość dla naszych małych pacjentów” – napisali organizatorzy: Instytut Narządów Zmysłów, Polskie Towarzystwo Otolaryngologów Dziecięcych, Towarzystwo Otolaryngologów, Foniatrów i Audiologów Polskich, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

W tym roku zagłębimy się na pogranicze otolaryngologii dziecięcej, a także innych specjalizacji takich jak: alergologia, pulmonologia, medycyna rodzinna i inne specjalności, które pozwolą nam na zdobycie praktycznej wiedzy, którą wykorzystamy w pracy z pacjentem. Podczas tegorocznej konferencji, sugerując się państwa prośbami z poprzednich lat, postaramy się odpowiedzieć na pytania, co zrobić, kiedy jakaś procedura nie wyjdzie nam optymalnie, kiedy przeprowadzimy zabieg operacyjny, a efekt nie jest taki, jaki był oczekiwany przez rodziców i jakie inne informacje, od innych specjalistów, mogą nam pomóc – powiedział prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. mgr zarz. Piotr H. Skarżyński, otolaryngolog, otolaryngolog dziecięcy, audiolog i foniatra.

W programie znalazły się m.in.:
● sesje naukowe, w tym wykłady obejmujące szeroki zakres tematów, od otorynolaryngologii i audiologii po psychologię i fizjoterapię;

● warsztaty praktyczne i operacje pokazowe;

● panele dyskusyjne: pełne rozmów, które pozwolą spojrzeć na problemy laryngologiczne z różnych perspektyw;

● networking: czas na budowanie relacji zawodowych i swobodną wymianę poglądów wśród uczestników.

W programie przewidziano także obrady „Okrągłego Stołu: Co zrobić, kiedy po adenotomii i/lub drenażu według rodziców nie ma efektu?”. Poprowadził je prof. Piotr Skarżyński, a będą w nich uczestniczyli: prof. Tomasz Zatoński, prof. Jurek Olszewski, dr Marek Porowski, dr Łukasz Plichta, dr Karol Myszel.

XLVI Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa UCHO2023 to czas pełen wiedzy, doświadczeń i inspirujących spotkań. Dołącz jeszcze dziś. Wydarzenie trwa do 21 listopada (wtorek).

Szczegółowy program znajduje się tutaj.

Powiązane artykuły
LEKARZInnowacje

Amerykanie na tropie duplikowania się komórek nowotworowych

Naukowcy z Johns Hopkins Medicine (Baltimor, USA) twierdzą, że nakreślili szlak molekularny, który może odpowiadać za niebezpieczną ścieżkę wielokrotnego powielania ich genomu,…
LEKARZWszechstronny lekarz

Szpiczak to coraz częściej choroba przewlekła

Dzięki nowym lekom i schematom leczenia dla coraz większej liczby pacjentów szpiczak plazmocytowy staje się chorobą przewlekłą. Warunkiem jest jednak wczesne zdiagnozowanie,…
Wszechstronny lekarzLEKARZ

Magazyn „The Lancet” o polskim smogu

W najnowszym wydaniu magazynu medycznego „The Lancet” ukazały się artykuł prezentujący wyniki kilkuletniej pracy naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Badacze przeanalizowali…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *