NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?InnowacjeWszechstronny lekarz

Europejski patent dla naukowców z Gdańska

Polscy naukowcy opracowali innowacyjny preparat, który może być zastosowany do leczenia łysienia androgenowego i/lub trądziku pospolitego. Na swój wynalazek właśnie otrzymali europejski patent.

Europejski Urząd Patentowy wydał decyzję o udzieleniu patentu na wynalazek “Solid lipid nanoparticles of roxithromycin for hair loss or acne”, którego twórcami są: dr hab. Krzysztof Cal, prof. nadzw. z Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej GUMed oraz dr Hanna Wosicka, była doktorantka Katedry. Opracowana innowacyjna kompozycja farmaceutyczna zawierającą roksytromycynę może być zastosowana do leczenia łysienia androgenowego i/lub trądziku pospolitego. W celu produkcji proponowanego preparatu wykorzystano mikro- i nanocząsteczki lipidowe jako nośniki roksytromycyny do mieszków włosowych.

Dedykowany dla projektów o potencjale wdrożeniowym program Inkubator Innowacyjności +, którego koordynatorem jest Centrum Transferu Technologii umożliwia finansowanie walidacji wynalazku w wybranych krajach europejskich oraz utrzymanie patentu w mocy.

Naukowców realizujących innowacyjne projekty o potencjale wdrożeniowym informujemy, że trwa dodatkowy nabór do programu Inkubator Innowacyjności+.

Więcej na www.naukaibiznes.gumed.edu.pl.

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Instytut CZMP wprowadza innowacyjne rozwiązania

Co polskie instytuty badawcze robią dla zdrowia Polaków? Podczas zbliżającego się 3. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, który odbędzie się w dniach 25-26…
AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

„Nauka dla Społeczeństwa” – Kongres, który pokazuje siłę polskiej nauki

W dniach 25–26 maja 2025 roku w Politechnice Warszawskiej oraz Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach odbędzie się 3. Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”…
LEKARZWszechstronny lekarz

Polskie nastolatki świadome swoich emocji, ale czy szczęśliwe?

Badanie świadomości emocji wśród nastolatków przeprowadzone w ramach programu „POLećmy ze wsparciem”* pokazało, że ponad połowa (53%) zawsze bądź często zastanawia się…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter