NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?PoradniaWszechstronny lekarz

VIII Konferencja Akademia Serca

Wrodzona wada serca. Co jeszcze i co dalej? Jak żyć z wrodzoną wadą serca i jak wchodzić w dorosłość? O tych i innych zagadnieniach związanych z wadami serca porozmawiają uczestnicy VIII Konferencji Akademia Serca poświęconej problemom dzieci z wadami serca. Wydarzenie organizowane przez Fundację Serce Dziecka odbędzie się w dniach 26-27 października w budynku RONDO 1 w Warszawie.

Za merytoryczną stronę wydarzenia odpowiedzialny jest Komitet Naukowo-Organizacyjny Konferencji, w skład którego weszły:

Prof. dr hab. n. med. Wanda Kawalec

Prof. dr hab. n. med. Grażyna Brzezińska-Rajszys

Katarzyna Parafianowicz, Prezes FSD

Beata Kulesza, Prezes FSD

Ewa Michalska, Członek Rady Fundacji

Do udziału w Konferencji zaproszeni zostali najwybitniejsi specjaliści
w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii
, którzy podzielą się ze słuchaczami najnowszą wiedzą i przedstawią aktualne nowinki medyczne. Wśród gości pojawią się m.in. dr n. med. Małgorzata Żuk, dr Anna Mazurek-Kula czy dr Filip Pawliczak, kardiolog z wadą serca.

Akademia Serca to też doskonała okazja dla rodziców i lekarzy do wymiany doświadczeń. Jest przestrzenią merytorycznej dyskusji na temat tego, jak postępować z dzieckiem obciążonym wadą serca, jak mu pomagać i leczyć, by mogło rozwijać się tak, jak jego rówieśnicy.

Program Konferencji i zapisy:

https://www.sercedziecka.org.pl/konferencje.php?id=9

Powiązane artykuły
LEKARZWszechstronny lekarz

Szpiczak to coraz częściej choroba przewlekła

Dzięki nowym lekom i schematom leczenia dla coraz większej liczby pacjentów szpiczak plazmocytowy staje się chorobą przewlekłą. Warunkiem jest jednak wczesne zdiagnozowanie,…
Wszechstronny lekarzLEKARZ

Magazyn „The Lancet” o polskim smogu

W najnowszym wydaniu magazynu medycznego „The Lancet” ukazały się artykuł prezentujący wyniki kilkuletniej pracy naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Badacze przeanalizowali…
PACJENTPoradnia

Genetyka wspiera diagnostykę i leczenie onkologiczne

Rozwój diagnostyki molekularnej daje możliwość lepszego poznania oraz określenia biologii danego nowotworu. Wiedza ta coraz częściej pozwala na personalizację leczenia i dobranie…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *